• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

احیای اقتصاد روستاها نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین نقش روستاها در تقویت اقتصاد کشور و تأمین نیازهای جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: درگذشته روستاها به‌عنوان یکی از ارکان جدی اقتصاد به شمار می‌رفتند و نقش مؤثری در اقتصاد کشور داشتند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در اولین جشنواره و نمایشگاه ملی «روستا» که در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین در حال برگزاری است، اظهار کرد: حضرت زهرا (س) معلم بزرگ و با فضیلت‌ترین زنان عالم است و جهان روزبه‌روز قدر حضرت فاطمه (س) را بیشتر خواهد شناخت و زنان عالم بیش‌ازپیش به الگو بودن این حضرت پی خواهند برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که آینده جهان آینده افکار، اندیشه‌ها و فرهنگ زهرایی خواهد بود، بیان کرد: حضرت زهرا (س) اهمیت دعا در حق همسایگان را پیشتر از دعا در حق خانواده خود می‌دانستند و به آن عمل می‌کردند و این همان فرهنگی است که عالم نیازمند آن است و با فرهنگ علوی، حسینی و نبوی در یک راستا قرار دارد.

امام‌جمعه قزوین به تشریح بخشی از تاریخ انقلاب پرداخت و یادآور شد: زمانی مرزهای انقلاب اسلامی به مدرسه فیضیه خلاصه می‌شد؛ اما امروز شاهد هستیم که قدرت انقلاب اسلامی به حدی رسیده است که به فریاد مردم مظلوم منطقه می‌رسد و آن‌ها را از شرَِ تکفیری‌ها نجات می‌دهد و آمریکا، عربستان و متحدان آن‌ها را به حقارت کشانده است.
 
وی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) در خصوص ویژگی‌های شیعیان فرموده‌اند: «اگر شما از کسانی هستید که به هرچه ما گفتیم عمل می‌کنید و هر آن‌چه که ما نهی کردیم را کنار می‌گذارید، بدانید که شیعه ما هستید، در غیر این صورت شیعه ما محسوب نمی‌شوید».

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: حضرت فاطمه (س) در حدیثی دیگر از پدر بزرگوارشان نقل می‌کنند که رسول گرامی اسلام (ص) فرموده‌اند: بدترین امت من کسانی هستند که همیشه از نعمت‌های خدا استفاده می‌کنند، غذاهای مختلف می‌خورند، لباس‌های رنگارنگ می‌پوشند اما به‌جای این‌که خدا را بندگی کنند، راه خلاف در پیش می‌گیرند و هر کلامی که در راستای مبانی دینی نیست را به زبان جاری می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین نقش روستاها در تقویت اقتصاد کشور و تأمین نیازهای جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: درگذشته روستاها به‌عنوان یکی از ارکان جدی اقتصاد به شمار می‌رفتند و نقش مؤثری در اقتصاد کشور داشتند و در عرصه تولید نقش فعالی را ایفا می‌کردند.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه در راستای احیای اقتصاد مقاومتی و احیای توانمندی‌های روستاها در تولید برگزارشده است تا اقتصاد مقاومتی و صنایع روستایی جان تازه بگیرد و از این حیث ارزشمند است.

امام‌جمعه قزوین در پایان بابیان این‌که احیای اقتصاد روستاها با تأمین نیازهای روز روستاییان محقق می‌شود، گفت: باید در روستاها نیازهای روز روستاییان نظیر تحصیل و فعالیت‌های علمی فراهم شود تا آن عزیزان با برخورداری از امکانات روز، از ظرفیت‌های روستاها برای تولید استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: