• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1894-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

سینما باید توان پاسخگویی به سؤالات جدید مردم را داشته باشد

استاندار قزوین گفت: سینمایی که بتواند برای سؤالات جدید مردم پاسخ‌های جدید ارائه دهد قطعاً به جایگاه والای هنری و اجتماعی خواهد رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین جشنواره‌ها در حوزه سینما بوده است و توانسته است نقش قابل‌توجهی در اعتلای این هنر داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این هنر صنعت بزرگ جهان که امروز بانام سینما شناخته می‌شود با توسعه فنّاوری و بکار گیری فناوری نوین در صنعت سینما به‌شدت تولیدات سینمایی دنیای غرب را تحت تأثیر قرار داده است و بیشتر به شکل یک صنعت درآمده است.

استاندار قزوین بیان کرد: سینما در کشورهای اسلامی باید تعریفی متفاوت داشته باشد و با نگاهی اخلاق محورانه راه درست زندگی را به بشریت نشان دهد.

وی مطرح کرد: هنر سینما در کشوری نظیر ایران که ارزش‌ها و اعتقادات خاصی را دنباله‌روی می‌کند باید بتواند به سؤالات ذهنی مردمش پاسخ بگوید.

زاهدی افزود: سینما باید بتواند برای پرسش‌های جدید مردم پاسخ‌های جدید تولید کند و در این صورت به اعتلای هنر سینما می‌توان امیدوار بود.

وی عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر فرصت دوباره ارزیابی فعالیت‌های هنری در حوزه سینما است و خوشبختانه در سالیان گذشته توانسته است با نگاه ارزش محور جهت‌دهی درستی به فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشور داشته باشد.

استاندار قزوین در بخش پایانی خود بیان کرد: مشکلات موجود در حوزه سینمای امروز در استان قزوین باید به کمک مدیران استانی رفع شود.

جشنواره فیلم فجر در راستای اجرای عدالت فرهنگی در کشور در قزوین آغاز به کار کرد
   
اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در راستای اجرای عدالت فرهنگی هم‌زمان با سراسر کشور در قزوین آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ رسیدن به عدالت فرهنگی است بیان کرد: در دو سال گذشته برنامه‌های متعددی در جهت توسعه عدالت فرهنگی در کشور شکل‌گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه امسال نیز با تلاش‌های به‌عمل‌آمده جشنواره فیلم فجر هم‌زمان با سراسر کشور در استان قزوین فعالیت خود را آغاز می‌کند و فیلم‌های راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره در استان قزوین اکران خواهد شد.

وی عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور در حوزه سینماست و در سالیان گذشته نیز توانسته است در بین قشر جوان جامعه علاقه‌مندان زیادی را پیدا کند.

اسکندری نژاد خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان قزوین نیز توانسته است در جهت حمایت از جوانان علاقه‌مند به این هنر اصیل با برگزاری جشنواره فیلم فجر ۱۱ فیلم از بخش سودای سیمرغ را در استان قزوین اکران کند.

وی گفت: فروش بیش از ۶۵ درصد بلیط های جشنواره فیلم فجر استان قزوین در مدت کوتاه نشان از علاقه و نیاز جدی مردم استان به برگزاری چنین رویدادهای مؤثر فرهنگی را به نمایش می‌گذارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: امیدواریم با ادامه حمایت‌ها و همکاری‌های مهربانانه مسئولین استان استفاده کامل از ظرفیت‌های استان در این حوزه صورت پذیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: