• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1994-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار قزوین:

اولویت شهرداری پرداختن به مسائل فرهنگی است

علی صفری گفت: شهرداری یک نهاد فرهنگی است که توجه به زیرساخت‌های فرهنگی شهر ازجمله ساخت سالن‌های نمایش، سینما و فرهنگسراها در اولویت این نهاد قرار دارد.

علی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: از زمان انقلاب اسلامی تاکنون در جمهوری اسلامی اتفاقات خوبی در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی کشو و سایر حوزه‌ها رخ داده؛ که به برکت نظام جمهوری اسلامی و خون شهیدان بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اساسی مدیران شهری در حوزه مسائل فرهنگی است، افزود: شهرداری یک نهاد فرهنگی است که توجه به زیرساخت‌های فرهنگی شهر ازجمله ساخت سالن‌های نمایش، سینما، فرهنگسراها در اولویت این نهاد قرار دارد.

شهردار قزوین با اشاره به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی تصریح کرد: قزوین یکی از نامزدهای پایتخت کتاب است که امیدواریم به‌عنوان پایتخت کتاب معرفی شود و شهرداری برای محقق شدن این امر تلاش می‌کند.

وی بابیان اینکه در حوزه کتاب‌خوانی باید فرهنگ‌سازی شود و مردم پیش‌قدم شوند، تشریح کرد: ما معتقدیم باید کتاب در سبد خانوار قرار گیرد تا بتوانیم سرانه مطالعه را در شهر قزوین و بین شهروندان افزایش دهیم.

صفری عنوان کرد: برای گام برداشتن در حوزه فرهنگی علاوه بر فراهم کردن زیرساخت‌ها توسط مسئولان، سازمان‌های مردم‌نهاد نیز باید تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: