• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2094-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

انقلاب ما وارث انقلاب پیامبران است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در آیین گلبانگ انقلاب اسلامی گفت: انگیزه‌های انقلاب اسلامی برخاسته از قرآن بود و به نهضت‌های همه انبیاء (ع) متصل شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در سی‌ونهمین آیین گلبانگ انقلاب اسلامی که در ورزشگاه الغدیر قزوین برگزار شد، با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب قرآنی، فرهنگی، علمی، استقلال و آزادی بود و همه انگیزه‌های انقلاب در بین مردم برخاسته از قرآن بود.

وی بابیان این‌که خداوند انگیزه انقلاب، مبارزه با مستکبران و سرسپردگان به اجانب را به ما نشان داد، افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید مقرر کرده‌ایم که مستضعفان عالم را پیشوایان عالم قرار دهیم و این‌یکی از عواملی بود که مردم در مقابل رژیم خیانت‌کار و وابسته پهلوی قرار گرفتند.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: خداوند مقرر کرده است که آینده جهان را بندگان شایسته اداره خواهند کرد و آن‌هایی که ایمان به خدا دارند نمی‌توانند از وعده‌های الهی به‌آسانی عبور کنند و به خاطر همین باورهای الهی و قرآنی بود که مردم در کنار امام خمینی (ره) قرار گرفتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان این‌که خداوند در جای‌جای قرآن از مبارزات فرستادگان خود با طاغوتیان سخن گفته است، اضافه کرد: خداوند نوح نبی (ص) را به مبارزه علیه طاغوتیان فرستاد و آن حضرت، مردم باایمان را با کشتی خود نجات داد، حضرت موسی (ع) را به مبارزه علیه فرعونی فرستاد که برای تسلط بر قومش آن‌ها را تحقیر می‌کرد و حضرت ابراهیم (ع) را به مبارزه با بت‌پرستان فرستاد و درنهایت آن حضرت بت‌ها را از میان برداشت.

وی عنوان کرد: وقتی پیغمبر خاتم (ص) رسالت یافتند، خداوند رسالت و کتاب‌های همه پیغمبران پیشین را در رسالت و کتاب ایشان خلاصه کردند و رسول گرامی اسلام (ص) نیز میراثشان را در غدیر خم به امیرالمؤمنین (ع) منتقل کردند و مردم را نیز تشویق کردند تا با ایشان همراه شوند.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر این‌که عاشورا میراث پیغمبر (ص) را جاودانگی بخشید، ابراز کرد: امام خمینی (ره) انقلاب را در راستای اهداف امام حسین (ع) پیشبرد و به همین خاطر ملت شعار می‌دادند نهضت ما حسینی است، رهبر ما خمینی است.

امام‌جمعه قزوین با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی به نهضت‌های همه انبیاء (ع) متصل شد، تصریح کرد: چشم‌انداز انقلاب اسلامی ظهور حجت حق و منجی عالم بشریت خواهد بود و همه جوانان سربازان انقلاب به شمار می‌آیند که با وحدت، علم، نشاط و همدلی آرمان‌های انقلاب را پیش خواهند برد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: