• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-797-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل نخستین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان تاکستان

هم‌زمان با سومین روز از ایام‌الله دههٔ فجر نخستین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان تاکستان ایجاد و تشکیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
با حضور کشاورزان و مردم شهرستان تاکستان، علیرضا اشرفی عضو هیئت‌مدیره، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین و علیرضا رحمانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان، اولین صندوق شهرستانی کشمش در راستای حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان در شهرستان تاکستان افتتاح شد.

فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: صندوق کشمش شهرستانی تاکستان که در راستای حمایت از توسعه بخش کشاورزی و تاک‌داران تأسیس‌شده بااعتبار و سرمایه‌ای بالغ بر 202 میلیارد ریال و با سهامدارانی قریب بر 17 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی، امروز به برکت ایام‌الله دههٔ فجر فعالیت خود را آغاز کرد.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان عنوان کرد: این صندوق با سرمایه اولیه 200 میلیارد ریال و به تفکیک آنکه 51 درصد آن توسط بخش غیردولتی و 49 درصد توسط شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی شروع به کار خواهد کرد.

وی عنوان کرد: برای اولین بار در شهرستان تاکستان با تیم‌های کارشناسی شده در استان و کشو ر با اهداف آینده‌نگر، در راه‌اندازی صندوق کشاورزی با محوریت کشمش گام‌های روبه‌جلو برداشته‌ایم که این فعالیت می‌تواند سهم مردم و کشاورزان را به‌راحتی تا ۹۹ درصد افزایش دهد و افزون بر آن اکثر وظایف و تصمیم‌گیری‌های این صندوق به مردم و کشاورزان واگذار می‌شود.

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان با اشاره به ایجاد صندوق توسعه کشمش در توانمندی بیش‌ازپیش کشاورزان گفت: یارانه خرید کشمش از باغداران که در سال جاری به ازای هر کیلو کشمش مبلغ ۵۰۰۰ ریال تخصیص داده‌شده بود که به‌حساب این صندوق واریز شد تا با توانمندی‌های مالی صندوق مشکل باغداران تاکستان مرتفع شود.

وی افزود: صندوق کشمش با ۵۱ درصد سهم تولیدکنندگان و ۴۹ درصد سهم دولت شروع به فعالیت کرده است و صندوق کشمش تاکستان با بررسی اسناد و مدارک و فعالیت کشاورزان و باغداران از سال 93 با پیگیری مسئولین استانی و شهرستانی فرازوفرودهای بسیاری طی کرده که خوشبختانه با همکاری و اعتماد مردم هم‌اکنون شاهد به ثمر نشستن حمایت از تولیدکنندگان انگور و کشمش هستیم.

طاهرخانی افزود: شرایط انتخابات امروز برای صندوق توسعهٔ کشمش، در راستای مردم محوری و کشاورزمحوری صورت خواهد گرفت، فلذا از مردم و کشاورزان شهرستان تاکستان می‌خواهم که در این زمینه با اعتماد واثق یاریگر ما مسئولین باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: