• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1891-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین:

مردمی بودن از مهم‌ترین ‌ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: مردمی بودن یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است بنابراین باید به مردم اعتماد کرده و آن‌ها را پای‌کار بیاوریم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی رئیس‌کل دادگستری استان در دومین جلسه اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در سالن جلسات دادگستری شهرستان البرز برگزار شد، اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی یک ارکان بنیادی است که اگر محقق نشود نمی‌توان اثرگذار بود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی دارای ارکان متعددی است که ازجملهٔ آن ‌می‌توان‌ به برون‌زا بودن آن اشاره کرد چراکه باید جامعه از چشمداشت به خارج از کشور خودداری کند.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ارکان اقتصاد مقاومتی برون‌گرایی است و ازاین‌رو نباید دور خود دیوار کشید.

رئیس‌کل دادگستری ادامه داد: ما باید به دنبال جدی گرفتن صادرات باشیم چراکه یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی همین مسئله است.

وی اضافه کرد: تلاش جهت چرخش چرخ اقتصاد مقاومتی سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

قدرتی یادآور شد: در جنگ تحمیلی اعتماد به مردم سبب موفقیت شد و در حال حاضر نیز می‌توان در حوزهٔ اقتصاد با اعتماد به مردم موفق شویم.

وی با اشاره به اینکه دانش‌بنیان بودن اقتصاد یکی از موضوعاتی است که باید به کار گرفته شود، گفت: دانشگاه‌ها در راستای تحقق این موضوع نقش اساسی دارند.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین تأکید کرد: شرط تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی دارا بودن قوانین پویا و کارآمد است چراکه در حال قوانین موجود مناسب نیست.

وی تصریح کرد: قوانین بانکداری، صنعت بیمه، تجارت و برخی دیگر از قوانین دچار مشکل است که باید اصلاح، به‌روز و کارآمد شود.

قدرتی ادامه داد: با به‌کارگیری مدیران کارآمد و مرتبط و متخصص می‌توان انتظار اثرگذاری مناسب را داشت.

وی تأکید کرد: دستگاه قضایی به‌عنوان یک دستگاه خدمت‌گذار وظایف دارد درراه تحقق اقتصاد مقاومتی توان خود را جهت مدیریت اجرایی به کار گیرد.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: همهٔ دلسوزان جامعه در راستای چرخش چرخ اقتصاد و کمک به کارآفرینی کمک کنند تا جامعه‌ای پویا و فعال داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: