• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1097-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

ظرفیت‌های گردشگری شهر آبیک تقویت شود

استاندار قزوین گفت: شهر آبیک موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد، باید امکانات جدید گردشگری و تفریحی در این شهر تقویت شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی روز گذشته در مراسم افتتاحیه بوستان بانوان شهر آبیک، تصریح کرد: اگر بانوان جامعه بخواهند فرزندان بانشاط و سالمی تربیت کنند، نیازمند فضای بانشاط برای تفریح، ورزش و گذران اوقات فراغت هستند که شهرداری‌ها درزمینهٔ ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی، وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارند.

وی افزود: بانوان نیازمند هستند که در محیطی با حفظ کرامت به سپری کردن اوقات فراغت ورزش و تفریحی بپردازند، اولین بوستان بانوان شهر آبیک که به نام شاعره بزرگ پروین اعتصامی نام‌گذاری شده است در این زمینه بسیار مؤثر است و باید تلاش شود امکانات آن افزایش پیدا کند.

استاندار اظهار کرد: طرح 86 هکتاری فضای سبز که از هفته درختکاری در نیمه اسفندماه آغاز می‌شود کار بسیار بزرگی است چراکه ما نیازمند فضای سبز زیادی در تمام شهرها هستیم، همچنین پیشنهاد شهردار آبیک مبنی بر احداث مرکز خرید بزرگ در این شهر می‌تواند در رونق اقتصادی و گردشگری آن تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهر آبیک موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و می‌توان با حل مشکل زیرگذرها و روگذرها دسترسی مسافران از آزادراه به این شهر را فراهم و امکانات جدید گردشگری و تفریحی را ایجاد کرد.

زاهدی یادآور شد: این ظرفیت در آبیک وجود دارد که ما امکانات جدید تفریحی، گردشگری و مرکز خرید را در این شهر داشته باشیم، حجم وسیعی از مسافران از شهر آبیک عبور و مرور می‌کند که با ارائه خدمات لازم می‌توان زمینه جذب مسافران به این شهر را فراهم کنیم.

وی با اشاره به وضعیت آب در شهر آبیک تأکید کرد: برای حل مشکل آب در شهر آبیک ازنظر کیفیت و کمیت، برنامه کوتاه‌مدت حفر چاه‌های جدید در دستور کار قرار دارد تا در تابستان آینده کمبود آب نداشته باشیم.

استاندار خاطرنشان کرد: یک طرح بلندمدت نیز داریم که با اجرای آن شاهد رفع مشکل آب 14 شهر استان ازجمله آبیک و 194 روستای استان خواهیم بود.

زاهدی تشریح کرد: نقشه‌های احداث بیمارستان الحاقی شهرستان آبیک در مراحل نهایی قرار دارد که به‌زودی احداث آن آغاز می‌شود، ظرفیت‌های خوبی در شهر آبیک وجود دارد که باید به آن پرداخته شود و باید تلاش شود به این شهر به‌عنوان پیشانی و ورودی استان قزوین توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: