• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1197-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی آبیک با احداث پارک 86 هکتاری

شهردار آبیک گفت: عملیات اجرایی پارک 86 هکتاری شهر آبیک به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فضاهای سبز استان به‌منظور کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی در هفته درختکاری آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سعید آگشته روز گذشته در مراسم افتتاحیه بوستان بانوان شهر آبیک تصریح کرد: مراحل احداث بوستان بانوان شهر آبیک از سال 92 به پیشنهاد شهردار و شورای شهر پیشین آبیک آغازشده بود، این پروژه با 65 درصد پیشرفت فیزیکی به مدیریت جدید تحویل داده‌شده است.

وی ادامه داد: این پروژه با تغییراتی در طراحی و جانمایی ظرف 3 ماه به مرحله بهره‌برداری رسیده است، بوستان بانوان پروین اعتصامی شهر آبیک در زمینی به مساحت 2 هکتار و با 16 میلیارد ریال اعتبار شامل فضاهای جانبی تفریحی، اسکیت، والیبال، بازی کودکان، بوفه، رستوران طراحی شده است.

شهردار آبیک اظهار کرد: شهر آبیک درزمینهٔ مسائل زیست‌محیطی با مشکلات فراوانی مواجه است بنابراین رویکرد مدیریت شهری باید به این سمت باشد چراکه وجود کارخانه سیمان آبیک، وجود دامداری‌ها، کارخانه آذر آب و نیروگاه شهید رجایی مشکلات زیست‌محیطی بالایی به همراه دارد.

وی افزود: عملیات اجرایی پارک 86 هکتاری شهر آبیک به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فضاهای سبز استان در هفته درختکاری آغاز می‌شود، همچنین این شهر از ظرفیت اتوبان به‌عنوان یک شریان اصلی بهره‌مند نیست که دلیل آن را می‌توان عدم وجود ورودی‌های مناسب از طرق قزوین به تهران است.

آگشته تأکید کرد: در همین زمینه با قرارگاه انصار در حال تفاهم هستیم تا نسبت به احداث تقاطع‌های غیرمسطح و گذرگاه‌ها و ایجاد بازار بین‌المللی در زمین 7 هکتاری احداث کنیم که برای این امر نیازمند حمایت استاندار قزوین در این زمینه هستیم.

شهردار آبیک عنوان کرد: مجموعه تیم مدیریتی شهری آبیک تمام اهتمام خود را برای ارتقای سطح زندگی مردم با رویکرد جدید در دستور کار قرار داده تا پروژه‌های خوبی تحویل ولی‌نعمتان خود دهد که خواستار هدایت و حمایت استان قزوین هستیم تا شاهد آبیک جدید باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: