• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2894-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

انقلاب اسلامی روح اراده و خودباوری را در کشور تزریق کرد

امام‌جمعه قزوین در جمع کارکنان منابع طبیعی گفت: انقلاب اسلامی روح اراده، خودباوری و «ما می‌توانیم» را در کشور تزریق کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جمع کارکنان اداره کل منابع طبیعی استان قزوین اظهار کرد: امروز سه عنصر مهم آب، خاک و هوا که نقش کلیدی در کیفیت زندگی بشر دارند، در معرض خطر قرارگرفته‌اند و می‌باید راهکارهای جدی برای مدیریت این عرصه اتخاذ کنیم.

وی بابیان اینکه کاهش نزولات آسمانی، کمبود منابع آبی را در پی داشته است، خاطرنشان کرد: منابع آبی با شیب بسیار تندی کاهش پیداکرده است و ضروری است با نگاه حساس‌تری به مخاطرات کاهش منابع آبی توجه کنیم و صرفه‌جویی را با جدیت در دستور کار قرار دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه حفر چاه‌های جدید راهکار مناسبی برای جبران کم‌آبی نیست و فرهنگ‌سازی برای صرفه‌جویی در مصرف آب ضروری است، افزود: در قرآن آمده است که با افزایش عمق چاه‌ها، کیفیت آب کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین می‌باید برای جبران کم‌آبی به‌جای حفر چاه‌های جدید، راهکار بهتری جایگزین کنیم.

امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: بحران آب، آسیب‌های جدی را متوجه خاک می‌کند و هرروز شاهد بیابانی شدن دشت‌ها خواهیم بود و وقتی بیابان‌زایی افزایش پیدا کند، درنهایت شاهد آلودگی هواخواهیم بود و اگر سه عنصر مهم آب، خاک و هوا از ما گرفته شود دیگر چیزی برای ما باقی نخواهد ماند و این مشکل در هر منطقه‌ای به وجود بیاید، مناطق دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به اهمیت انقلابی بودن اشاره و عنوان کرد: انقلابی بودن در دوران انقلاب، شناخت و مبارزه علیه ظلم‌های رژیم استبدادی و کشورهای متحدش بود که مردم را به مخاطره انداخته بود.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی، کشور ازنظر علمی، اقتصادی و سیاسی وابسته بود و شاه به همراه آمریکا و انگلیس تلاش می‌کردند تا همانند فرعون مردم را تحقیر کنند و بگویند که هیچ توانی ندارند تا بتوانند بر مردم حکومت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به پیشرفت‌های علمی با تکیه‌بر توان داخلی و دانشمندان جوان اشاره کرد و یادآور شد: پیشرفت‌های علمی کشور که با تکیه‌بر جوانان دانشمند صورت گرفت، روح اراده و باور «ما می‌توانیم» را در جامعه تزریق کرد و به آمریکا، انگلیس و متحدانش نشان دادند که مردم ایران مردمی بزرگ و توانمند هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: