• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2791-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر کشور:

150 میلیارد تومان تسهیلات به تشکل‌های عشایری کشور اختصاص یافت

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر کشور گفت: در سال جاری 150 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به تشکل‌های عشایری کشور اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین احمد رحیمی در آئین تشکیل اولین مجمع تعاونی عشایری استان قزوین که با حضور بهزاد غیاثوند رئیس اداره عشایر استان و جمعی از عشایر استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری 150 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به تشکل‌های عشایری اختصاص‌یافته که مجدداً 150 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره 4 درصد به تصویب دولت رسیده که در اختیار تشکل‌های عشایری در استان‌های کشور قرار خواهد گرفت.

وی به اهمیت و ضرورت تشکیل شرکت‌های تعاونی عشایر در استان‌ها اشاره کرد و افزود: انتخاب هیئت‌مدیره قوی برای این شرکت‌ها می‌تواند در رشد، گسترش و توسعه شرکت تعاونی و حتی جامعه عشایری نقش سازنده‌ای داشته باشد.

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر کشور بابیان اینکه مهم‌ترین رسالت عشایر کشور شرکت تعاونی‌هاست، عنوان کرد: در حال حاضر 204 شرکت تعاونی فعال در کشور وجود دارد که در سطح 30 استان کشور پراکنده است که از تعداد این 204 شرکت تعاونی در سطح کشور 21 اتحادیه استانی وجود دارد.

وی؛ حمایت از تشکل‌های تعاونی‌های عشایری، هدایت این شرکت‌ها، نظارت بر عملکرد شرکت‌های تعاونی و ارائه تسهیلات و توزیع جو، علوفه و نهاده‌های دامی را مهم‌ترین وظایف سازمان امور عشایر در بحث تعاونی‌ها دانست.

رحیمی بر تخصیص سه درصد از سود شرکت‌های تعاونی در استان‌ها به امر آموزش تأکید کرد و قانون‌گرایی، مردم‌گرایی و آموزش را مهم‌ترین رکن در تأسیس شرکت تعاونی‌ها ذکر کرد.

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر کشور خاطرنشان کرد: استان قزوین بستر و ظرفیت بسیار مناسبی در حوزه عشایر دارد که امیدواریم با تأسیس اولین شرکت تعاونی عشایر در آینده‌ای نزدیک جزو بهترین شرکت تعاونی‌های کشور با بیشترین امکانات، بهره‌وری و تسهیلات باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: