• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2991-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین:

سپاه استان قزوین جزء 5 استان برتر در ارزیابی کشوری زلزله کرمانشاه قرار دارد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: طی یک رزمایش میدانی و ارزیابی کشوری از عملکرد استان‌های مختلف در بحران زلزله کرمانشاه سپاه استان قزوین عملکرد موفق و مناسبی داشته و به‌عنوان یکی از 5 استان اول در این زمینه مطرح است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
حمیدرضا اله بداشتی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در نشست خبری به‌منظور ارائه گزارش عملکرد سازمان بسیج سازندگی استان که در سالن اجتماعات شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: از جمله مأموریت‌هایی محوله سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در سال 96 حضور در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بود.

وی با بیان اینکه زلزله کرمانشاه از جمله زلزله‌های نادر کشور به لحاظ شدت و ریشتر است که موجب شد عمق این حادثه بسیار بزرگ و دل‌خراش شود.

اله بداشتی افزود: از همان روزهای نخست گروه‌های تخصصی از استان قزوین در منطقه سرپل ذهاب حاضر شدند که در جلسه سازمان‌دهی مقرر شد سپاه پاسداران هر استان معین چندین روستای آسیب‌دیده از زلزله باشد.

وی بیان کرد: سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین به‌موجب این مصوبه معین دو روستای بزرگ و پرجمعیت زلزله‌زده به نام‌های قره‌بلاغ با 243 خانوار و 920 نفر و روستای بابا اسکندر با 83 خانوار و 327 نفر جمعیت شد که آسیب بسیاری از این ناحیه بر مردم آن تحمیل‌شده بود.

این مسئول با بیان اینکه با کمک استانی و استفاده از ظرفیت مردمی تعداد 70 کانکس به مناطق زلزله‌زده ارسال شد، گفت: همچنین در فاز اول اسکان اضطراری تعداد 430 چادر به مردم منطقه داده شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان ادامه داد: بسیج سازندگی استان قزوین مرحله آواربرداری و اسکان موقت را از همان روزهای نخست با سرعت و دقت انجام داد تا امید را در میان مردم بارور و از آلام آن‌ها بکاهد.

وی گفت: مردم این منطقه در دوران جنگ تحمیلی نیز آسیب‌های بسیاری وارد شد و اینک به‌واسطه زلزله این آسیب‌ها دردی بر دردهای آن‌ها افزوده است.

اله بداشتی عنوان کرد: تاکنون 11 تیم پزشکی از ستان قزوین به منطقه اعزام‌شده‌اند که 2770 نفر ویزیت رایگان انجام داده‌اند.

این مسئول ادامه داد: همچنین تعداد 90 سرویس بهداشتی و حمام سیار و آماده و تعداد 130 سرویس تعمیر شده توسط بسیج سازندگی استان در منطقه راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از همت پزشکان متعهد استان برای ساخت یک مدرسه 6 کلاسه به ارزش 450 میلیون تومان در منطقه خبر داد و افزود: همچنین حوزه علمیه قزوین متعهد دش تا یک حسینیه را در این منطقه ساخته و در اختیار مردم زلزله‌زده قرار دهد.

وی تأکید کرد: دشمن همواره در تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و دست آورد‌های آن از طرق مختلف است که یکی از آن‌ها هجمه سنگین به سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین است.

اله بداشتی افزود: در زلزله کرمانشاه با وجود تلاش و همت بالای سپاه پاسداران دشمن و افراد ناآگاه از طریق فضای مجازی اقدام به تکثیر شایعات مختلف کردند که باید در مقابل آن هوشیار بود.

این مسئول تصریح کرد: سپاه پاسداران تمام‌قد در کنار دولت و مردم برای کمک به روند بازسازی و توسعه منطقه زلزله‌زده ایستاده و با شعار«کار برای مردم، با مردم از طریق مردم» تلاش کرد با استفاده از ظرفیت مردمی مسیر خدمت‌رسانی را ادامه دهد.

اله بداشتی در پایان خاطرنشان کرد: طی یک رزمایش میدانی دو ارزیابی کشوری از عملکرد استان‌های مختلف در بحران زلزله کرمانشاه سپاه استان قزوین عملکرد موفق و مناسبی داشته و به‌عنوان یکی از 5 استان اول در این زمینه مطرح است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: