• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11290-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گامی اساسی در جهت «تحقق سهمیه 30 درصدی زنان در جایگاه‌های مدیریتی» در استان قزوین

مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده طی نامه‌ای رسمی به روسای ادارات و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواستار اجرای ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه در راستای رعایت عدالت جنسیتی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
معصومه مرادیان مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری طی نامه‌ای رسمی از کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست در راستای تحقق عدالت جنسیتی 30 درصد از جایگاه‌های مدیریتی را به زنان اختصاص داده و شرایط ارتقای بانوان را فراهم آورند.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه‌ها و توجه ویژه به نقش سازنده آنان و نیز به‌منظور بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرآیند توسعه پایدار و متوازن، با سازمان‌دهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه نسبت به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرح‌های خود و ارزیابی آثار و تصمیمات بر اساس شاخص‌های ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کنند.

مرادیان از همه دستگاه‌های اجرایی خواسته است تا پایان فروردین 97 نسبت به اجرایی شدن این ابلاغیه اقدام کنند و گزارش و مستندات خود را به امور بانوان و خانواده استانداری تحویل دهند.

به گزارش ایسنا، این اقدام باب جدیدی را در حوزه مدیریت زنان می‌گشاید و امکان ارتقای زنان را در پست‌های مدیریتی افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: