• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-993-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

اولین نشست فعالان شبکه‌های اجتماعی قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین گفت: اولین نشست فعالان شبکه‌های اجتماعی قزوین با رویکرد کسب‌وکار دیجیتال و افزایش سواد رسانه‌ای مدیران برگزار می‌شود.

اکبر اسکندری نژاد در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، تصریح کرد: اولین نشست هم‌اندیشی مدیران و فعالان شبکه‌های اجتماعی قزوین باهدف تقویت رویکرد کسب‌وکار دیجیتال و افزایش سواد رسانه‌ای مدیران و فعالان شبکه‌های اجتماعی قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به‌سرعت تحول فناوری اطلاعات و ارتباطات و گسترش شبکه‌های، لزوم ساماندهی فضای مجازی امری اجتناب‌ناپذیر است، این نشست نیز به‌منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استان برای فرهنگ‌سازی درزمینه استفاده از فضای مجازی و ساماندهی مدیران فعال شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی‌شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: این همایش با مشارکت مرکز دیجیتال استان قزوین و اداره کل جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار می‌شود که طی آن با توجه به اهمیت استفاده از فرصت‌های فضای مجازی؛ آسیب و تهدیدهای فضای مجازی و تقویت کسب‌وکار دیجیتال موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته 46 درصد جمعیت جهان در فضای مجازی فعالیت داشته که نسبت به سال‌های گذشته 10 درصد افزایش‌یافته است و در کشور ایران در شرایط فعلی 81 درصد کاربر فضای مجازی وجود دارد.

اسکندری نژاد یادآور شد: در حال حاضر استان قزوین بیش از 3 هزار فعال سایبری دارد که با توجه به جمعیت و شاخص‌های مربوط به ظرفیت استان، این بالاترین آمار در سطح کشور است، همچنین بیش از 200 کانال تلگرامی فعال دارای مخاطب پویا شناسایی‌شده است.

وی افزود: با توجه فراگیری استفاده از فضای مجازی و گسترش روزافزون کانال‌های تلگرامی، این نشست با رویکرد کسب‌وکار دیجیتال و افزایش سواد رسانه‌ای مدیران لذا برگزاری این همایش با توجه به اهمیت و اثرگذاری این فضا بر فرهنگ جامعه، در استان ضروری به نظر می‌رسید.

اسکندری نژاد خاطرشان کرد: این همایش با برنامه‌ریزی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل پدافند غیرعامل استانداری قزوین و صداوسیما و مرکز دیجیتال استان برگزار می‌شود، در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه ساعت 17 در سالن باغستان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: