• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

افزایش 6 برابری تولید گوشت مرغ در استان قزوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طی 39 سال گذشته و بعد از انقلاب اسلامی تولید گوشت مرغ در استان قزوین افزایش 6 برابری نسبت به قبل داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فاطمه خمسه با تشریح وضعیت بخش کشاورزی استان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در قبل از انقلاب اسلامی تولید گوشت مرغ در استان قزوین 11 هزار تُن در سال بود که تولید این محصول طی 39 سال گذشته با حمایت‌های دولت و تمایل سرمایه‌گذاری در این بخش به 62 هزار تُن افزایش‌یافته است.

وی ادامه داد: بر این اساس همچنین طی این مدت؛ ظرفیت واحدهای طیور استان از دو میلیون و 550 هزار قطعه مرغ گوشتی به بیش از 11 میلیون قطعه رسیده است.

به گفتهٔ خمسه؛ طی 39 سال گذشته تولید و ظرفیت مرغداری‌های استان افزایش 4 برابری داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بابیان اینکه یکی از برکات انقلاب اسلامی که ثمرات آن امروز نصیب بخش زیادی از مردم و اقتصاد کشور شده؛ توسعه قابل‌توجه بخش کشاورزی به‌ویژه در بخش تولید محصولات زراعی و دامی است، گفت: در رژیم سابق توجهی به توسعه بخش کشاورزی به‌ویژه کشاورزان خرده‌پا نداشتند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تأکید امام راحل (ره) بر ایده «کشاورزی محور توسعه» و لزوم دستیابی به خودکفایی در تولید محصولات اساسی کشاورزی و غذایی، حجم تولید محصولات مهم کشاورزی افزایش قابل‌توجهی داشته است.

خمسه تصریح کرد: افزایش درآمد کشاورزان در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی موجب تغییر گسترده در وضعیت رفاهی و سطح زندگی کشاورزان در مقایسه با سال‌های قبل از پیروزی انقلاب شد، که امیدواریم کشاورزی کشور، وضعیت رفاهی و اقتصادی کشاورزان بیش از این بهبود یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به وضعیت چشمگیر توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی به‌ویژه تولیدات دامی تصریح کرد: در 39 سال گذشته تولید مواد پروتئینی به‌ویژه گوشت قرمز و مرغ در استان قزوین افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است.

خمسه خاطرنشان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری واحدهای زیر بخش دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی نسبت به اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی اقدام کرده است.
وی؛ اصلاح نژاد دام روستایی، بهینه‌سازی مصرف سوخت در واحدهای مرغداری و گاوداری، تغییر سیستم گرمایشی از چهارشاخ به هیتر، ثبت و رکوردگیری از گله‌های دام اصیل، بهسازی و نوسازی واحدهای دام و طیور و نیز تجهیز واحدهای زیر بخش به تجهیزات نوین را از مهم‌ترین اقدامات جهاد کشاورزی در راستای توسعه بیشتر واحدهای دامی استان ذکر کرد.

به گفتهٔ وی؛ بیش از 30 درصد واحدهای طیور گوشتی استان مربوط به قبل از انقلاب و 70 درصد بعد از انقلاب مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به وضعیت تولید تخم‌مرغ در استان اشاره و تصریح کرد: تولید تخم‌مرغ در استان در اوایل انقلاب 34 هزار تُن در سال بود که تولید این محصول با افزایش نسبی بیش از 72 هزار تُن در سال 95 رسیده است.

خمسه اضافه کرد: همچنین در این راستا؛ تولید شیر نیز از 72 هزار تُن در سال 57 به 560 هزار تُن افزایش داشته است.

وی یادآور شد: در محصولات کشاورزی همچون گندم، ذرت، جو، کلزا، برنج با به‌کارگیری روش‌های مناسب کاشت، داشت و برداشت افزایش تولید محصول در استان داشته‌ایم.

این مقام مسئول افزود: طی سال‌های آغازین انقلاب اسلامی تاکنون باوجود تمامی مشکلات بر سر راه ملت ایران؛ بخش کشاورزی با توجه خاص مسئولین و تلاش بی‌وقفه کشاورزان رشد و توسعه زیادی داشته که مهم‌ترین دلیل آن، اهمیت کشت محصولات آبی با توسعه کشت مکانیزه است.

خمسه گفت: همچنین داشتن یک روند مطلوب در عملکرد تولید محصولات کشاورزی نتیجه استفاده مناسب از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار، جلوگیری از هدر رفتن آب استحصالی از چاه‌ها، استفاده از روش‌های نوین در تولید کشت محصولات کشاورزی، داربستی کردن باغات انگور و توسعه کشت گلخانه‌ای است.

وی یادآور شد: بعد از انقلاب 45 هزار هکتار سیستم نوین آبیاری در استان اجراشده که در همین راستا؛ بیش از 320 میلیون مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی به‌صورت بهینه مصرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بابیان اینکه در تولید محصولات باغی نیز سطح زیر کشت باغات بارور افزایش داشته است، اعلام کرد: در مقایسه با اوایل انقلاب رشد قابل‌ملاحظه‌ای در تولید محصولات باغی وجود دارد که بر این اساس تولید محصولات باغی از 310 هزار تُن در سال 57 به بیش از 647 هزار تُن در سال 95 رسیده است.

خمسه محصولات عمده و شاخص باغی که سیر صعودی خوبی را طی این سال‌ها داشته را محصولاتی همچون زیتون، انگور، بادام، گیلاس، گردو و زغال‌اخته ذکر کرد که دلیل آن افزایش اجرای طرح طوبی و طرح‌های توسعه باغ در اراضی شیب‌دار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: