• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2792-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین اعلام کرد:

حضور همه گرایش‌های سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن

استاندار قزوین گفت: دشمنان تلاش می‌کنند وحدت میان مردم و مسئولان را از بین ببرند اما ما در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه نشان خواهیم داد که ملت ایران با همه سلیقه‌ها و گرایش‌های سیاسی، از انقلاب، رهبری و مسئولان نظام حمایت می‌کنند همان‌گونه که در 8 سال دفاع مقدس یکپارچه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در خطبه‌های نماز جمعه ضمن درود به روح امام و ارواح طیبه شهدا و با آرزوی سلامتی رهبر معظم انقلاب و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی دهه فجر را تبریک گفت و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ابران با تقدیم هزاران شهید به پیروزی رسیده است.

وی ادامه داد: بدون شک 22 بهمن 57 مهم‌ترین و تأثیرگذارترین روز در تاریخ ایران اسلامی و البته در تاریخ ملت‌های مسلمان جهان است چراکه بعد از دوران پیامبر (ص) و صدر اسلام جمهوری اسلامی تنها حکومتی بوده که پرچم‌دار حکومت دینی و اسلامی است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی با سرمایه‌گذاری عظیمی ایجادشده؛ حدود 250 هزار شهید، جانبازان و آزادگان سرمایه‌گذاری عظیم ملت ما برای ایجاد و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب سه عنصر اساسی باعث شد تا ملت علیه طاغوت به پاخیزند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

زاهدی گفت: قبل از انقلاب گروه‌ها، جریان‌ها و احزاب مختلف، مبارزاتی علیه طاغوت داشتند اما به دلیل اینکه مردم در کنار آن‌ها نبودند، ایدئولوژی، مکتب و رهبری مشخصی نداشتند نتوانستند کاری از پیش ببرند؛‌ انقلاب اسلامی ایران با سه عنصر رهبری امام خمینی (ره)، پیروی از دین اسلام و با تکیه‌بر مردم به پیروزی رسید.

استاندار قزوین مطرح کرد: انقلاب ما در مقایسه ما با انقلاب‌های دنیا مردمی‌ترین حرکت است؛ نظام جمهوری اسلامی ایران با حضور اقشار مختلف مردم به پیروزی رسید؛ حتی آن‌ها که ظاهراً در خدمت نظام شاهنشاهی بودند درنهایت به مردم پیوستند.

وی تصریح کرد: در پایان روز 21 بهمن‌ماه 57 وحدت و همگرایی مردمی که از امام پیروی می‌کردند باعث شد انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده و تاکنون استمرار یابد.

زاهدی یادآور شد: امروزه دشمنان و معاندان تلاش می‌کنند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند و جوانان را که دوران قبل از انقلاب را تجربه نکرده‌اند نسبت به آینده انقلاب ناامید کنند غافل از اینکه این ملت با سرمایه عظیمی که برای انقلاب داده هرگز اجازه نمی‌دهد نظام جمهوری اسلامی با کوچک‌ترین مشکلی مواجه شود.

وی تأکید کرد: هر جا که به مردم تکیه کردیم و با مردم بودیم و مردم از نظام حمایت کردند مشکلات حل‌شده است؛ به‌عنوان‌مثال در 8 سال دوران دفاع مقدس همه دنیا در برابر ما بودند؛ در آن دوران نظام نوپای جمهوری اسلامی که نیروهای مسلح منسجمی هم نداشت با حمایت مردم در قالب بسیج و نیروهای مردمی از انقلاب دفاع کرد.

استاندار قزوین ابراز کرد: مهم‌ترین دستاوردی که نظام جمهوری اسلامی به ملت ایران تقدیم کرده است ساقط کردن نظام شاهنشاهی است؛ چراکه در همه جای دنیا تبدیل نظام شاهنشاهی به‌نظام جمهوری مهم‌ترین تحول در تاریخ سیاسی کشور محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: در دوران قبل از انقلاب در شرایطی که کشورهای استکبار، ایران را جزیره ثبات تلقی می‌کردند و معتقد بودند در ایران اتفاقی نمی‌افتد مردم با توسل به اعتقادات دینی و رهبری امام خمینی (ره) انقلاب را به پیروزی رساندند.

مردم ولی‌نعمت مسئولان هستند

زاهدی بابیان برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان قزوین اظهار کرد: در استان قزوین در امر گازرسانی از سال 57 به بعد 7 هزار برابر کارکرده‌ایم به این صورت که تعداد 55 مشترک گاز به 390 هزار مشترک رسیده است.

وی اعلام کرد: در راستای برق‌رسانی در سال 57، در استان 72 روستا برق داشت اما امروز این تعداد به 830 روستا افزایش پیداکرده و 11 برابر شده است، تعداد مشترکین صنعتی و کشاورزی نیز حدود 100 برابر شده است.

استاندار قزوین افزود: قبل از انقلاب اسلامی تنها شهر قزوین از شبکه منظم آب‌رسانی برخوردار بود اما امروزه بسیاری از روستاها و شهرهای اطراف نیز شبکه منظم آب‌رسانی دارد.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب 12 درصد جمعیت روستایی به آب شرب دسترسی داشتند اما اکنون این عدد به 90 درصد افزایش پیداکرده است. در حوزه راه‌سازی قبل از انقلاب هیچ بزرگراهی نداشتیم اما امروز در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم.

زاهدی مطرح کرد: بعد از انقلاب 72 هزار واحد مسکن روستایی بهسازی و بازسازی‌شده است؛ قبل از انقلاب تنها 75 واحد تولیدی و صنعتی پروانه بهره‌برداری داشتند که اکنون این تعداد به 6 هزار واحد افزایش پیداکرده است؛ 20 شهرک و ناحیه صنعتی در قزوین ایجادشده که همگی به اشتغال‌زایی کمک می‌کند.

وی تشریح کرد: در عرصه کشاورزی نیز اکنون شرایط خوبی داریم تولید گوشت مرغ قبل از انقلاب 11 هزار تُن بوده اما امروز به بیش از 70 هزار تُن رسیده است. قبل از انقلاب در استان پرورش ماهی نداشتیم اما امروز 3 هزار و 500 تُن ماهی در استان تولید می‌شود؛ تولید 72 هزار تُن شیر قبل از انقلاب اکنون به یک‌میلیون و 500 هزار تُن رسیده است.

استاندار قزوین یادآور شد: استان قزوین وسعتی کمتر از 1 درصد از خاک کشور را دارد اما امروزه 4 و نیم درصد محصولات کشاورزی کشور را تأمین می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه سلامت و بهداشت در سال‌های پیش از انقلاب امید به زندگی 55 سال بود که امروزه به 74 سال رسیده است؛ تعداد تخت‌های بیمارستان‌ها 3 برابر شده و 94 درصد مرگ‌ومیر نوزادان کاهش پیداکرده است.

زاهدی گفت: در حوزه امور فرهنگی 94 درصد جمعیت شهری و 85 درصد جمعیت روستایی باسواد شده‌اند. مساحت فضاهای ورزشی استان بعد از انقلاب 35 برابر شده است؛ تأسیس همه دانشگاه‌های استان نيز مربوط به بعد از پیروزی انقلاب است.

استاندار قزوین تشریح کرد: دوخطه کردن راه‌آهن «قزوین-تهران»، احداث راه‌آهن «قزوین- رشت» که تاکنون 84 درصد پیشرفت داشته و تا آستارا ادامه دارد و مهم‌ترین راه ترانزیت کشور محسوب می‌شود نيز در آينده به بهره برداری خواهد رسيد. این دستاوردها وظیفه مسئولان است چراکه مردم ولی‌نعمتان ما هستند و ما موظفیم به آن‌ها خدمات ارائه دهیم.

دشمنان آرزوی ضعف جمهوری اسلامی را به گور خواهند برد

وی عنوان کرد: دشمن پروژه ناکارآمد نشان دادن نظام برای ناامید کردن مردم را در دست کار دارد اما اگر منصفانه نگاه کنیم خواهیم دید که نظام جمهوری اسلامی نسبت به همه نظام‌های گذشته کشور و حتی حکومت‌های کنونی منطقه موفق‌تر است.

زاهدی مطرح کرد: یکی دیگر از پروژه‌های دشمن مقصرسازی در اتفاقات اوایل دی‌ماه 96 است؛ دشمنان تلاش می‌کنند وحدت میان مردم و مسئولان را از بین ببرند اما ما در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه نشان خواهیم داد که ملت ایران با همه سلیقه‌ها و گرایش‌های سیاسی از انقلاب، رهبری و مسئولان نظام حمایت می‌کنند همان‌گونه که در 8 سال دفاع مقدس یکپارچه در مقابل دشمنان ایستادگی کرد.

استاندار قزوین در پایان گفت: ملت ایران خواب مستکبران را آشفته خواهد کرد و با حضور مردم دشمنان آرزوی ضعف جمهوری اسلامی را به گور خواهند برد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: