• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3391-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

کارفرمای پروژه بازار آهن آبگرم:

پروژه منحصربه‌فرد بازار آهن آبگرم، یک برند در غرب کشور خواهد بود

کارفرمای پروژه تجاری، کارگاهی بازار آهن شهر آبگرم گفت: نظیر چنین بازاری در سطح کشور بسیار محدود است و بی‌شک با بهره‌برداری از این پروژه منحصربه‌فرد شاهد یک برند بازار آهن در کشور و به‌ویژه در غرب ايران خواهیم بود.

محمد اسدی کارفرمای پروژه تجاری، کارگاهی بازار آهن کاوه شهر آبگرم، در حاشیه افتتاح مرحله اجرایی این پروژه که توسط استاندار قزوین انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: مراحل ساخت این پروژه در زمینی به مساحت 31500 مترمربع و صدور مجوز زیربنایی تجاری و کارگاهی به مساحت 10535 مترمربع از 18 بهمن آغاز شده است.

وی افزود: تعداد بلوک‌های این پروژه 147 واحد بوده و پیش‌بینی‌شده است كه غرفه‌های تجاری- کارگاهی بازار آهن در 7 بلوک با هزینه 200 میلیارد ریال ساخته خواهد شد.

اسدی با اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروژه تجاری، کارگاهی بازار آهن شهر آبگرم بیان کرد: از جمله امکانات در نظر گرفته‌شده در این پروژه عظیم می‌توان به رستوران، باجه بانک، باسکول، دفاتر تجار و باربری، پارکینگ ماشین‌آلات، دفاتر و امانات مدیریتی، فضای سبز، کنتور برق سه فاز و ارائه سند مالکیت برای کلیه واحدهای تجاری- کارگاهی و تولیدی اشاره کرد.

این کارفرما عنوان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه که در آن سوله‌های بزرگ 200 متری نیز وجود خواهد داشت، به دنبال خروج مشاغل تولیدی، فنی و کارگاهی مزاحم شهری با سروصدای بالا از داخل شهر آبگرم به بیرون از آن هستیم.

وی با بیان اینکه آبگرم به دلیل داشتن آب‌های گرم و استفاده از آن در آب‌درمانی به‌عنوان یک شهر توریستی میزبان گردشگران از شهرها و استان‌های مختلف است، گفت: این شهر محل ترانزیت 5 استان است و به‌عنوان ورودی غرب کشور محسوب می‌شود.

کارفرمای هتل‌های بزرگ آب‌درمانی در آبگرم تصریح کرد: شهر آبگرم و حومه آن از گذشته تاکنون به دلیل فعالیت در صنف آهن‌آلات با نام قرقانی‌ها در کشور شناخته و فعالیت خود را در دیگر استان‌ها گسترش داده‌اند ازاین‌رو آهن‌فروشی یک برند برای شهر آبگرم محسوب می‌شود.

با افتتاح پروژه بازار آهن آبگرم برای بیش از 400 نفر اشتغال جدید ایجاد خواهد شد

اسدی افزود: این پروژه مورد حمایت شهرداری است و بخش خصوصی متعهد شده با بهره‌برداری از این پروژه بیش از 200 شغل پرسروصدا را سازمان‌دهی کرده و از داخل شهر به این بازار رهنمون کند.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه بیش از 400 نفر اشتغال جدید ایجاد خواهد شد که امیدواریم در بازده زمانی یک‌ساله به نتیجه برسد و بهمن سال 97 شاهد افتتاح آن باشیم.

کارفرمای پروژه تجاری، کارگاهی بازار آهن آبگرم با اعلام اینکه نظیر چنین پروژه‌ای در سطح استان قزوین وجود ندارد، ادامه داد: بازار آهن آبگرم با امکانات و ویژگی‌هایی که دارد اولین بازار تجاری کارگاهی برای اصناف و مشاغل پرسروصدا در استان محسوب می‌شود.

وی اعلام کرد: خوشبختانه استقبال خوبی در سطح استان قزوین و حتی از استان‌های دیگری چون تهران، البرز ، سمنان، همدان، کرمانشاه  صورت گرفته و دیگر استان‌های هم‌جوار خواهان حضور فعال در غرفه‌ها و واحدهای این بازار بزرگ آهن هستند.

این فعال اقتصادی با اشاره به وجود کارگاه‌های متعدد تولیدی صنعتی و فنی در این شهر گفت: با وجود استقبال خوب دیگر استان‌ها از راه‌اندازی بازار آهن اولویت واگذاری غرفه‌ها و واحدهای این پروژه با همشهریان فعال در این صنف خواهد بود.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: چنین بازاری در سطح کشور بسیار محدود است و بی‌شک با بهره‌برداری از این پروژه مجهز و منحصربه‌فرد در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد یک برند بازار آهن در کشور و به‌ویژه در غرب ايران خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، محمد اسدی متولد شهر آبگرم و ساکن استان البرز است که پس از25 سال با نگاه ویژه‌ای مجدد به زادگاه خود برگشته و موجب ورود سرمایه‌گذاری در ساخت هتل‌های آب‌درمانی با سرمایه‌گذاران دیگر در استان قزوین و شهر آبگرم شده است. وی در حال حاضر در کنار کارفرمای طرح عظیم بازار آهن آبگرم پروژه‌های بزرگ هتل‌های 5 ستاره را نیز در این شهر در دست اجرا دارد که با افتتاح و راه‌اندازی آن‌ها تحولی بزرگ در عرصه گردشگری داخلی و خارجی استان قزوین به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: