• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2992-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

یک فعال انقلابی:

زندگی مسئول در تراز انقلاب اسلامی باید از متوسط مردم جامعه پایین‌تر باشد

یک فعال انقلابی گفت: مسئول در تراز انقلاب اسلامی باید سطح زندگی و ظاهرش از متوسط مردم جامعه پایین‌تر باشد و این از آموزه‌های نهج‌البلاغه است؛ همانطور که انقلابیون در دوران رژیم ستم‌شاهی نهج‌البلاغه را محور کار خود قرار داده بودند و برای رسیدن به حکومتی علوی تلاش می‌کردند.

مرتضی روزبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار كرد: مبارزه با ظلم و ستم و بی‌عدالتی و نابرابری و شکاف طبقاتی در رژیم پهلوی منجر شد تا مردم انقلاب كنندو جدا از انگیزه‌های دینی و اعتقادی انقلابیون اصیل به دنبال این بودند حکومتی برپا کنند كه در آن ارزش‌های دینی حاکمیت داشته باشد.

وی ادامه داد: بعد از گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌توانیم به دستاوردهایی چون استقلال، حضور و مشارکت مردم در سرنوشت خود اشاره‌کنیم؛ این در حالی است که در حوزه بین‌المللی نیز از استقلال برخوردار هستیم.

این فعال سیاسی اضافه کرد: در حوزه داخلی نیز دستاوردهایی در بخش‌های علم و فناوری داشته‌ایم و حال باید ارزیابی کرد که مواردی چون بی‌عدالتی، شکاف طبقاتی و مبارزه با فقر را نفی می‌کردیم آیا امروز در جامعه ما چنین شرایطی وجود دارد.

وی عنوان کرد: مسئول در تراز انقلاب اسلامی باید همان روحیات دوره انقلاب اسلامی را داشته باشد چون شعار مدیران در انقلاب اسلامی کار به‌قدر توان و برداشت به‌قدر نیاز بود و مدیران آن زمان به مسئولیت‌ها به شکل طعمه نگاه نمی‌کردند.

روزبه تشریح کرد: باید مسئولی را به یاد آورد که بسیجی بود و در وصیت‌نامه خود نوشته بود بعد از شهادتش برای اینکه از لباس و پوتین استفاده کردم رد مظالم دهید شاید لایق آن نبوده باشم، یا باید از مدیری آموخت که در کنار دفتر میزش قلکی قرار داده بود که برای تماس شخصی خود بیش از هزینه متعارف در آن پول می‌انداخت تا مبادا مدیون بیت‌المال باشد.

وی تأکید کرد: مسئول در تراز انقلاب اسلامی باید سطح زندگی و ظاهرش از متوسط مردم جامعه پایین‌تر باشد و این از آموزه‌های نهج‌البلاغه است؛ همانطور که انقلابیون در دوران رژیم ستم‌شاهی نهج‌البلاغه را محور کار خود قرار داده بودند و برای رسیدن به حکومتی علوی تلاش می‌کردند.
 
این فعال انقلابی اظهار کرد: نباید فکر کنیم که انقلاب کردیم و تمام شد بلکه باید همواره برای اهداف و آرمان‌های آن تلاش کرد.

 وی گفت: وقتی انقلاب پیروز شد از همه مسئولین رژیم پهلوی سؤال کردیم که این ثروت و مکنت خود را از کجا به دست آورده‌ايد و خیلی از آن‌ها به نفع مظلومان مصادره شد و در اختیار آنان قرار گرفت چراکه تحقق عدالت یکی از اهداف انقلاب اسلامی بود.

روزبه ادامه داد: امروز هم باید همین سؤال را از برخی مسئولین پرسید؛ اكنون که 4 دهه در مسند هستید ثروت و مکنت خود را از کجا به دست آوردید؛‌ این پرسش به اين دليل است كه نشان دهد ما چه اندازه در امتداد خط انقلاب اسلامی حرکت می‌کنیم؛ انقلابی كه برای اهداف آن شهدا، جانبازان و آزادگان بسیاری داده‌ایم.

وی اشاره کرد: دومین حُسن این پرسش این است که سند پرافتخاری برای جمهوری اسلامی می‌شود و خیلی از مدیرانی که پاک دست هستند و سالم زندگی کرده‌اند و ذره‌ای برای خود مال جمع نکرده‌اند به مردم معرفی می‌شوند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: سومین حُسن این پرسش نیز این خواهد بود که افرادی که از این راه به ثروت و مکنت نامشروع رسیده‌اند رسوا و به مردم معرفی می‌شوند و سره از ناسره مشخص می‌شود.

روزبه مطرح کرد: در حقیقت این انقلابیون اصیل هستند که این باید این سؤال را از مسئولین بپرسند چون این مسئولین با شعار دفاع از فقرا بر سرکار آمدند و وکیل مردم شدند تا مدافع حقوق مستضعفین باشند.

وی تصریح کرد: این کار اساسی یعنی شفاف‌سازی زندگی مسئولان باید ابتدا از شخصیت‌های طراز اول انقلاب صورت بگیرد تا یه‌عنوان رویه‌ برای سایر مدیران و مسئولان رده‌های پایین‌تر تعریف شود.

این فعال انقلابی ابراز کرد: اگر مسئولین مشابه مردم باشند دستاوردی برای انقلاب است و اگر فاصله بین نحوه زندگی مردم با مسئولین زیاد باشد یک آفت است و باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

روزبه متذکر شد: متأسفانه در این پرسش دچار رودربایستی و ملاحظات غیردینی هستیم و در چهارمین دهه انقلاب هیچ‌چیزی مانند شفاف‌سازی نمی‌تواند اعتمادسازی در پی داشته باشد و این یک گام اساسی است که باید برداشته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: