• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-2497-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اولین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان در شهرستان تاکستان گشایش یافت

اولین نمایشگاه معرفی توانمندی بانوان، باهدف معرفی توانمندی و دستاوردهای بانوان، بیست و یکم بهمن‌ماه در شهرستان تاکستان گشایش یافت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، اولین نمایشگاه معرفی توانمندی بانوان در شهرستان تاکستان توسط کارگروه اشتغال بانوان فرمانداری شهرستان تاکستان با مشارکت اعضای کارگروه، اداره بهزیستی، کمیته امداد، میراث فرهنگی، صنعت و معدن و کانون معلولین توانای این شهرستان افتتاح شد.

سیاوش طاهرخانی فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال بانوان، در نمایشگاه معرفی توانمندی بانوان که اولین بار در شهرستان تاکستان در ایام‌الله دهه فجر افتتاح شد، گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، معرفی و آشنایی با توانایی بانوان شهرستان و همچنین حمایت از تولیدات آن‌ها در جهت اشتغال‌زایی جوانان بوده و تمام هدف ما معرفی توانمندی‌های بانوان در عرصه اشتغال و تولید است.

وی ادامه داد: بانوان بی‌سرپرست؛ بد سرپرست، زنان کارآفرین و هنرمند از شهر تاکستان و بخش‌های اسفرورین، خرمدشت و ضیاآباد در ۲۵ غرفه در تمام زمینه‌ها در این نمایشگاه حضور دارند.

طاهرخانی با توجه به فضای محدود این نمایشگاه عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در نمایشگاه‌های آتی با کمک شهرداری این شهرستان از پتانسیل مجموعه شهری استفاده لازم را ببریم.

رقیه هشتری کارشناس امور بانوان در فرمانداری شهرستان تاکستان گفت: با توجه به اینکه این نمایشگاه باهدف معرفی دستاوردهای بانوان در نظر گرفته‌شده نیاز است تا از تمام ظرفیت‌های بانوان شهرستان در تمامی زمینه‌ها در نمایشگاه‌های دائمی و بازارچه‌های موقت استفاده شود.

هشتری با اشاره بر آثار این نمایشگاه به کارهای دستی مرتبط با مجموعه فنی و حرفه‌ای شهرستان مانند گل‌آرایی، خمیرچینی، گلیم‌بافی، چرم‌دوزی و صنایع دیگر اشاره کرد.

میثم رحمانی عضو کارگروه اشتغال و کارشناس صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: با افتتاح این نمایشگاه و معرفی توانمندی بانوان شهرستان تاکستان امیدوارم در آینده به همت مسئولین بتوان نمایشگاه ثابتی را در طول سال برای این هنرمندان، جهت حمایتشان فراهم آورد.

 وی همچنین افزود: این نمایشگاه تا سی‌ام بهمن‌ماه برای بازدید عموم دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند در محل اداره میراث فرهنگی شهرستان تاکستان، حضور یافته و از دستاوردهای بانوان در حوزه‌های مختلف بازدید کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: