• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1093-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گزارش

/حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/

جشن تماشایی‌ 40 سالگی‌ انقلاب به روایت مردم و مسئولان

ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال پیروزی خود افتخاری باشکوه است که مردم و مسئولان به روایت عظمت و شکوه آن پرداختند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، انقلاب اسلامی ۳۹ سال پیش با ایثار و ازخودگذشتگی مردم کشورمان توانست در مقابل رژیم شاهنشاهی و عوامل و حامیان شرق و غرب آن به پیروزی برسد و امروز ورود به چهل‌سالگی را باشکوه هر چه تمام جشن گرفت.

راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی است که در آن اقشار مختلف از کوچک و بزرگ، زن و مرد، کارمند و کارگر و همه و همه آمده بودند تا نشان دهند همواره پای انقلاب ایستاده و هیچ‌گاه از انقلاب خود دست نخواهند کشید.

به میان مردم و مسئولان استان قزوین رفته‌ایم تا دیدگاه آن‌ها در خصوص ورود انقلاب اسلامی به این چله تماشایی را بدانیم.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین:
۴۰ سالگی انقلاب دوران پختگی آن محسوب می‌شود؛ ازاین‌رو باید در عملکرد خود توجه کنیم و اگر دچار اشتباه و کمی و کاستی هستیم، نسبت به آن بازنگری داشته باشیم.

خواهر شهید «امیرحسین قنبرزاده» به نمایندگی از خانواده شهدا و ایثارگران: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل پیروز شد و امروز با رهبری مقام معظم رهبری ادامه دارد؛ این رهبری هوشمندانه در کنار همبستگی ملت باعث شد تا انقلاب ما امروز وارد ۴۰ سالگی خود شود. دشمنان هیچ زمانی نمی‌تواند در مقابل عظمت و شکوه ایران اسلامی بایستند چون ملت پشت آن است.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی: عدد چهل نشان از کمال، بلوغ و رشد کامل است که الحمدالله نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم در سن چهل‌سالگی گذاشته است. خدماتی که در عمر نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاده با آنچه در کل تاریخ این کشور بوده، قابل‌مقایسه نیست چراکه در حوزه‌های مختلف شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر هستیم.

یک کارمند قزوینی به نمایندگی از جامعه کارمندان: چهل‌سالگی انقلاب نماد پیشرفت و ایستادگی است که درنتیجه پشتیبانی از ولایت‌فقیه به‌دست‌آمده است.

حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی: چهل‌سالگی نشان‌دهنده بلوغ است؛ ان‌شاءالله در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی این بلوغ کامل اتفاق بیفتد و مشکلات نیز در سراشیبی قرار بگیرد.

علی فرخ‌زاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین: عدد ۴۰ عدد مقدسی است که اوج پختگی را نشان می‌دهد. انقلاب اسلامی نیز در ۴۰ سال گذشته تاکنون دست‌آوردهای بسیاری داشته و امیدواریم ازاین‌پس نیز در مسیر رشد و بالندگی بیشتر، محکم‌تر و باقدرت بیشتر قدم بردارد.

رضایی به نمایندگی از نیروهای انتظامی: ۴۰ سالگی انقلاب نشان و نماد پیروزی نظام جمهوری اسلامی است که برای ادامه و حفظ آن باید همواره پیرو خط ولایت‌فقیه باشیم.

امیرحسین طاهری دانشجوی رشته مکانیک به نمایندگی از جامعه دانشگاهی و دانشجویان: ورود به ۴۰ سالگی نماد قدرت انقلاب اسلامی است که برای رسیدن به این برهه در طول سالیان گذشته زحمات بسیاری کشیده شده است. ما مدیون شهدا به‌ویژه شهدای عرصه علم و تکنولوژی چون احمدی روشن‌ها و تهرانی‌مقدم‌ها هستیم. باید همواره قوی باشیم تا دشمنان برای مذاکره با ما صف بکشند اما اگر از خود ضعف نشان دهیم دشمنان ما را له خواهند کرد.

یک بانوی خانه‌دار به نمایندگی از بانوان خانه‌دار: چهل‌سالگی انقلاب نشان از پیروزی ملت و استقامت و ایستادگی آن‌ها پای آرمان‌ها و راه شهدا دارد. ملت ایران همیشه پای انقلاب و ارزش‌های خود ایستاده و خواهد ایستاد.

طلبه قزوینی به نمایندگی از جامعه طلاب و روحانیت: در روایات عدد چهل نشان از کمال دارد که امیدوارم انقلاب اسلامی در چهل‌سالگی خود به کمال و بلوغ کامل برسد و انتظار می‌رود کاستی‌ها مرتفع و خواسته‌های مردم از مسئولان برای حرکت در جهت به کمال رساندن آن موردتوجه قرار بگیرد.

ماهان دانش‌آموز کلاس هفتم به نمایندگی از جامعه دانش‌آموزان:
باید همه باهم وحدت داشته باشیم تا کشورمان قدرتمند باشد و دشمنان را شکست بدهیم. ما آماده‌ایم تا برای ادامه انقلاب اسلامی تلاش و آن را حفظ کنیم. ۴۰ سالگی انقلاب یعنی پیشرفت و رشد انقلاب اسلامی.

حجت‌الاسلام نظری معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین: انقلاب اسلامی در طول ۳۹ سال گذشته تاکنون انواع توطئه‌ها و دسیسه‌ها و موانعی که دشمنان بر سر راه آن قرار داده است را پشت سر گذاشته‌اند و با سرعت و همت بالا به سمت اهداف متعالی خود درحرکت است.

یک بانوی پزشک به نمایندگی از جامعه پزشکان: امروز در میان مردم حاضر در راهپیمایی به‌وضوح شاهد شور و اشتیاق برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی بودم که این نشان از همبستگی و وحدت مردم دارد که در طول ۴۰ سال گذشته تا به امروز وجود داشته و خواهد داشت.

حجت‌الاسلام عادل مدیرکل اوقاف استان قزوین: عدد ۴۰ نماد کمال است و امروز انقلاب اسلامی بعد از ۴۰ سال در قله‌های موفقیت و سرافرازی قرار دارد. بی‌شک این موفقیت‌ها و دست‌آوردهای بسیار، موجب ناامیدی دشمنان و کوری چشم دنیای استکبار می‌شود. تمامی این دست‌آوردها مدیون تلاش روزافزون اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان است که باید باقدرت بیشتر ادامه یابد تا درنهایت دولت اسلامی ما به حکومت امام عصر (عج) متصل شود.

محمدمهدی نوجوان کاراته‌کار به نمایندگی از جامعه ورزشکاران: امروز همه آمده‌ایم تا بگوییم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. ۴۰ ساله شدن انقلاب یعنی درخت جمهوری اسلامی محکم و باشکوه شده و هیچ‌کس نمی‌تواند به آن آسیب وارد کند.

زهرا عبداللهی سردبیر ایسنا به نمایندگی از اهالی رسانه: مردم عزیز ایران‌زمین در طول تاریخ با گذر از مشکلات و سختی‌ها نشان داده‌اند هرگاه نام بلند و حماسی ایران به میان آمده در برابر بیگانگان شرق و غرب ایستادگی و از هویت تاریخی و فرهنگی خود دفاع کرده‌اند؛‌ بعد از پیروزی انقلاب نیز بازهم مردم همیشه درصحنه با ایثار و فداکاری‌های خود درخت انقلاب را حفظ کرده‌اند؛‌ حال که پس از گذر از بزنگاه‌های تاریخی این 4 دهه با تلاش،‌ ايثار و فداكاری بسياری‌ از هموطنانمان، انقلاب اسلامی‌ به موفقيت‌های‌ مختلفی رسيده و درخت انقلاب بارور شده است؛ وظیفه مسئولان است که تلاش کنند تا با برطرف کردن نقایص و مشکلات موجود لبخند رضایت را بر لبان این مردم نازنین بنشانند.‌

سخن آخر؛

حضور باشکوه ملت و سنگ تمام آن‌ها در جشن چله انقلاب نشان از تناوری و تبدیل‌شدن نهال نظام اسلامی به درختی شکوهمند و باقدرت در جهان دارد که باید مراقب این شکوه و عظمت بود.

دشمنان در کمین هستند و منتظر لحظه‌ای غفلت؛ پس همانند ۴۰ سال گذشته هوشیار و بیدار خواهیم ماند و از این ثمره خون شهدا به‌خوبی و با جان‌ودل مراقبت و حفاظت خواهیم کرد.

گزارش از رقیه ملاحسنی خبرنگار ایسنا در قزوین


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: