• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12390-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

سامانه‌ی بارشی در راه استان قزوین

کارشناس اداره هواشناسی گفت: سامانه‌ی بارشی جدیدی در راه استان است که منطقه را تحت تأثیر گذر امواج ناپایدار قرار خواهد داد.

مریم بهروزی کارشناس اداره هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا چهارشنبه منطقه تحت تأثیرامواج ناپایدار ناشی از یک سامانه‌ی بارشی قرار خواهد گرفت که پیامد آن بارش باران و برف خواهد بود.

وی افزود: عمده‌ی بارش‌ها به‌صورت باران پیش‌بینی‌شده که البته میزان بارش‌ها از بعدازظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه از شدت و گسترش بیشتری برخوردار است.

بهروزی خاطرنشان کرد: از بامداد چهارشنبه نفوذ زبانه‌های پرفشار شمالی را خواهیم داشت که منجر به وزش بادهای شدید در  نیمه‌ی جنوبی استان خواهد بود که در ارتفاعات نیز بارش باران، برف و احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی ادامه داد: به لحاظ دمایی برای روز چهارشنبه کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که بر این اساس احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها به دلیل بارش قابل ملاحظه باران وجود دارد.

وی تأکید کرد: لغزندگی جاده‌ها و اخلال در تردد جاده‌ای به سبب بارش برف و باران، کاهش دید افقی و احتمال کولاک در ارتفاعات و احتمال خسارت به تأسیسات به سبب وزش بادهای شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی در پایان گفت: در 24 ساعت گذشته کوهین با 2 درجه سلسیوس بالای صفر سردترین شهر و رازمیان با 18 درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان بوده؛ ضمن اینکه نوسانات دمایی شهر قزوین نیز بین 4 تا 13 درجه سلسیوس بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: