• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12890-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حضرت فاطمه، زینب و خدیجه (س) 3 الگوی ارزشمند برای بانوان هستند

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین تصریح کرد: حضرت فاطمه، زینب و خدیجه (س) سه الگوی ارزشمند برای بانوان هستند که از هر الگوی دیگری کامل‌تر هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
معصومه مرادیان در دومین همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته که پیش از عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، تصریح کرد: امروز زنان تغییر کرده‌اند و دیگر شی واره نیستند، زنان می‌خواهند همپای مردان نقش خود در جامعه را ایفا کنند چراکه به عظمت وجودی خود پی بردند.

وی افزود: عدالت جنسیتی و ایجاد فرصت‌های برابر برای زنان در جامعه باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد، زنان در رشد و تعالی جامعه نقش گسترده‌ای دارند که این نقش باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد، افرادی که با نگاه فمینیستی به عدالت جنسیتی توجه می‌کنند به اصل مطلب دست نیافته‌اند .

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین تصریح کرد: حضرت فاطمه، زینب و خدیجه (س) سه الگوی ارزشمند برای بانوان هستند، در دوران انقلاب اسلامی زنان این سه بانوی بزرگوار را الگوی خود قراردادند؛ در آن زمان زنان انقلاب اسلامی افرادی نوپدید به شمار می‌رفتند که با شعار نه شرقی و نه غربی با حرکت خود جهانی را به شگفتی واداشتند .

وی افزود: در طول تاریخ درراه اسلام زنان فراوانی به مبارزه پرداختند که ازجمله آن می‌توان به زنان پرافتخار و شجاعی چون جمیله بوپاشا در تاریخ انقلاب الجزایر اشاره کرد، در انقلاب اسلامی ایران نیز زنانی حتی بهتر از بوپاشا کم نداریم که می‌توان زهرا حسینی روایتگر کتاب دا و معصومه آبا اشاره کرد.

مرادیان یادآور شد: زنی که برای انقلاب اسلامی در میدان لاله شهید شد، زنی که با دستان خود پدر، همسر و فرزند خود را راهی جبهه کرد و در پشت جبهه خدمت کرد همگی از زنان الگو و افتخارآفرینی هستند که اگر خدمات و فداکاری آنان نبود سرنوشت جنگ و کشور طور دیگری رقم می‌خورد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: