• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13290-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیروزبخت:

تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی راهی روشن در استاندارد است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی تغییرات مثبتی داشته است که بیانگر راهی روشن در استاندارد است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
نیره السادات پیروزبخت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل استاندارد استان قزوین، تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد سازمانی پویا است که نگرش همه‌جانبه به موضوعات دارد، استاندارد درواقع یکی از زیرساخت‌های اصلی اقتصادی است.

وی افزود: هر کشوری که مشکلات اقتصادی را حل می‌کند زیرساخت استاندارد در آن نهادینه‌شده است، وقتی نمودار توسعه استاندارد را در نظر بگیریم از استاندارد سنتی به استاندارد مدرن و درنهایت رقابت‌پذیری جهانی می‌رسد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران یادآور شد: در دولت تدبیر و امید درزمینهٔ استاندارد گام‌های بزرگی برداشته شد و دولت کاملاً از این سازمان حمایت کرد، در ماه‌های اخیر قانون تقویت و توسعه استانداردسازی را تصویب کردیم.

وی افزود: در این قانون تفکیک مسئولیت‌ها مشخص است، در ایران رکورد جدیدی داریم که این قانون ۷ بار به مجلس و تشخیص مصلحت رفت و درنهایت با حداکثر آرا تأیید شد.

پیروزبخت یادآور شد: در این قانون، شورای استاندارد فراملی شده است، در قانون قبلی فقط اتاق بازرگانی از بخش خصوصی عضو بود که در این قانون عضویت بخش خصوصی در شورای استاندارد بیشتر شده است.

وی تأکید کرد: ۱۱ وزیر و رئیس صداوسیما نیز عضو شورای عالی استاندارد هستند، این شورا به ریاست رئیس‌جمهور است که این امر نشان‌دهنده اهمیت استاندارد است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران یادآور شد: در قانون ۱۷ آمده است که هرجا سازمان احساس خطر درزمینهٔ سلامت کند می‌تواند به‌صورت مستقیم وارد شود و گزارش ارائه دهد.

وی بیان کرد: به‌منظور جلوگیری از موازی کاری با وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی تعامل را افزایش دادیم تا بتوانیم در فرآیند موازی کاری را حذف کنیم.

پیروزبخت تصریح کرد: در ماده ۷ بند ۲ آمده است که سازمان تنها مرجع صدور نشان حلال در کشور است که باید یک مجتهد از طرف ولی‌فقیه معرفی شود و تنها یک دستگاه نشان «حلال» را صادر کند و آن‌هم سازمان استاندارد است.

وی افزود: از ظرفیت سازمان‌های دیگر هم استفاده می‌کنیم، از ظرفیت اتاق بازرگانی در جهت تعامل با کشورهای دیگر استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران یادآور شد: طبق قانون جدید اگر تخلفی باشد مطابق قوانین اسلامی و قوانین جاری کشور برخورد می‌شود و تنها به پرداخت جریمه نقدی اکتفا نمی‌شود.

وی تصریح کرد: طبق مطالبه مردم باید گاز و بنزین استاندارد شود و امیدوارم بتوانیم پاسخگوی این مطالبات شویم.

پیروزبخت تأکید کرد: طاهری در جایگاه بالاتری با ما همکاری خواهند داشت که در آینده انتصاب وی اطلاع‌رسانی می‌شود.

در این مراسم از زحمات طاهری تقدیر و تشکر شد و سیروس صارمی به‌عنوان مدیرکل جدید سازمان استاندارد استان قزوین معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: