• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13490-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

دانشجوی طراحی لباس جهاد دانشگاهی قزوین:

بسیاری از پوشاک بازار، کپی‌برداری‌های ناشیانه از طراحی‌های اروپا است

دانشجوی طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین گفت: گاهی مشاهده می‌شود که طرح‌های موجود در بازار کپی‌برداری‌های ناشیانه از طراحی‌های اروپا است که این نشان‌دهنده ضعف در این حوزه است.  

صدیقه توکلی معین دانشجوی طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: باید در طراحی‌های صورت گرفته کشور در حوزه لباس، معیار ایرانی- اسلامی لحاظ شود.  

وی افزود: هر کدام از طراحان لباس در این راستا تکنیک خاص خود را دارند و بر حسب طرق مختلفی که در دانشگاه به آن‌ها آموزش داده می‌شود، به طراحی لباس متناسب برای اقشار مختلف جامعه اقدام می‌کنند.

توکلی معین تصریح کرد: عمده آنچه در دانشگاه تدریس می‌شود تئوری است اما برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در سطح کشور باعث می‌شود طراحان لباس با سلیقه و ذائقه بازار و مردم، همچنین امکانات تولیدکننده‌های صنف پوشاک آشنا شوند و به سمت طراحی مناسب و متناسب با نیاز جامعه حرکت کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر آنچه در طراحی لباس کشور دیده می‌شود چندان متناسب با فرهنگ و اعتقادات ما نیست و گاهی هم از نظر بومی‌سازی و اعتقادات مذهبی با آن در تضاد است.

این بانوی قزوینی بیان کرد: گاهی نیز مشاهده می‌شود که طرح‌های موجود در بازار کپی‌برداری‌های ناشیانه از طراحی‌های اروپا است که این نشان‌دهنده ضعف در این حوزه است.  

وی عنوان کرد: طراحان لباس با برگزاری جشنواره‌های مختلف مد و لباس اقدام به طراحی با توجه به معیارهای اعلام‌شده می‌کنند که در نهایت خروجی آن متناسب با فرهنگ ملی و دینی ما خواهد بود. 
 
دانشجوی طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: لباس ایرانی باید به‌گونه‌ای باشد که یک فرد ایرانی در هر کجای دنیا که می‌رود لباس او معرف ملیتش باشد و در جهان با لباس خاص ملی کشورمان شناخته شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: