• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4691-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : گفتگو

بازنشسته‌ای که از پا ننشست

در حالی که بازنشستگی فرصتی برای فراغت از کار و استراحت محسوب می شود اما کارآفرین قزوینی، این دوره را ابتدای راه برای دوره کاری جدید می‌داند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
اقتصاد مقاومتی آغازی برای یک راه بزرگ در اقتصاد کشور است؛ اقتصادی که باید بر خلاف شیوه‌های پیشین، نه تنها رقابتی بلکه کاملاً بر پایه مردم باشد؛ بدون شک امروز همگی به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها راه برای خروج همیشگی از وضعیت اقتصادی موجود، توجه به همین دکترین مهم اقتصاد مقاومتی است.

در این بین یکی از نخستین گامها برای تحقق اقتصاد مقاومتی، خودباوری مردم و نهادینه شدن فرهنگ اتکا به اقتصاد درونی در کشور است  باوری که به لطف خدا و درک خوب مردم از شرایط امروز و آینده کشور، روز‌به‌روز بیشتر در بین مردم نهادینه می‌شود.

حسین حسینی یکی از همین مردم است که با درک شرایط حساس کشور به میدان مبارزه اقتصادی آمده تا ضمن تلاش برای درونی کردن اقتصاد، راه را برای نسل جوان خود بازکند.

او زمانی وارد این میدان شد که دولت و نظام فرصت استراحت برای او را فراهم کرده بودند و وی بازنشسته شده بود، اما درک درست از اهمیت این کار و استفاده از موقعیت‌ها او را از میدان خارج نکرد و با قوایی تازه وارد میدان شد.

بعد از 30 سال كار، طعم كار كردن شيرين را چشيدم

حسین حسینی کارآفرینی که این روزها به کار پرورش بوقلمون مشغول است، در رابطه با نحوه آغاز کار خود می‌گوید بعد از بازنشستگی با درک شرایط کشور به دنبال کاری جدید اما مناسب بودم و در این بین توانستم با مطالعه به سمت پرورش شترمرغ بروم.

وی که برای آغاز کار خود از کمک سازمان بسیج سازندگی استان قزوین بهره برده است، افزود: با کمک سازمان بسیج سازندگی موفق شدم تسهیلاتی را دریافت کنم و با سرمایه‌گذاری در این کار و تهیه یک مکان، کار خود را آغاز کردم.

حسینی بیان کرد: پرورش معمول بوقلمون گوشتی (جنس نر) به مدت ۴ ماه صورت می‌گیرد که بعد از این مدت و با رعایت استانداردهای لازم وزن بوقلمون به ۱۳ الی ۱۶ کیلو (بسته به نژاد و رعایت استانداردهای پرورش) می‌رسد و پس از رسیدن بوقلمون به این وزن آماده ارسال به کشتارگاه می‌شود.

این کارآفرین به متغیر بودن درآمد خود اشاره داشت و گفت: درآمد حاصل از فروش بوقلمون متغیر است زیرا در یک فصل خرید جوجه بوقلمون ارزان و در یک فصل گران است و همچنین فروش بوقلمون در فصول مختلف، متفاوت است اما می‌توان گفت به طور میانگین در حال حاضر که سرمایه درگردش یک دوره بالای 150 میلیون تومان است، 50 میلیون تومان سود بدست می‌آید.

برای 4 نفر شغل ایجاد کرده‌ام

وی در ادامه افزود: در حال حاضر برای 4 نفر شغل ایجاد کرده‌ام و سالانه در حدود 50 تن بوقلمون پرورش داده و روانه کشتارگاه می‌کنم.

این کارآفرین رمز موفقیت در کار خود را صبر دانست و اذعان کرد: صبر در این کار رکن اصلی پیشرفت است و نمی‌توان برای بالا رفتن از پله‌های ترقی از آسانسور استفاده کرد بلکه باید مو‌به‌مو و گام‌به‌گام در این راه جلو رفت تا به موفقیت رسید.

حسینی با بیان اینکه جوانان در این وضعیت اقتصادی باید کمر همت را بسته و روی پای خود بایستند، عنوان کرد: جوانان با توجه به شرایط کشور نباید به دنبال کارهای اداری و دولتی باشند بلکه با توکل به خدا و مشورت با بزرگان اقتصادی کار خود را شروع کنند و بدانند با صبر، همت و پشتکار مطمئناَ به پیشرفت دست پیدا خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از 30 سال كار طعم كار كردن شيرين را چشيدم و بازنشستگی موجب شد تا بيشتر تلاش كنم.

حسینی تنها یک نفر از هزاران و حتی میلیون‌ها نفری است که توانایی دارند که با گوشه چشمی از سوی دولت و مسئولین وارد فاز کار اقتصادی شوند تا سه هدف اقتصاد درون‌زا، کسب درآمد و اشتغال‌زایی برای جامعه را محقق کنند.

همت مسئولین شرط اصلی تحقق این سه هدف است و زمانی محقق خواهد شد که مردم دست گرم مسئولین را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در پشت خود حس کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: