• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2690-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

از کارآفرینان حوزه معلولان حمایت می‌کنیم

استاندار قزوین گفت: شرکت فیروز و کانون معلولین توانا از کارآفرینان برتر حوزه معلولان هستند که تلاش می‌کنیم موانع پیشرفت آن‌ها حل و از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در آیین پاسداشت جهاد اشتغال که باهمت کانون معلولین توانا در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در جمع افرادی هستیم که به ما نشان دادند توانمند هستند اگرچه در ظاهر دچار معلولین هستند، افرادی که خودشان و جامعه تصور می‌کردند ناتوان هستند به ما ثابت کردند که توانمند هستند.

وی افزود: شعار کانون معلولین توانا مبنی بر اینکه ما محدودتریم ولی تواناتر مسئله بسیار مهمی است، باید توجه داشت که اساس خلقت انسان بر محدودیت است و انسان محدودترین موجود روی زمین است.

وی یادآور شد: اگر انسان را با گیاهان مقایسه کنیم یک نهال کوچک تغذیه خود را از خاک دریافت و زندگی می‌کند درحالی‌که انسان نیازمند حمایت پدر و مادر است، درواقع این محدودیت است که ما را توانمند کرده و تمدن را ساخته است.

زاهدی بیان کرد: انسان به خاطر نیازها و محدودیت‌ها تلاش کرده تمدن و فرهنگ ساخته و دنیا را آباد کرده است، اگر محدودیت نبود انسان نیز به زندگی روتین خود ادامه می‌داد و تمدنی ایجاد نمی‌شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های مدیرعامل شرکت فیروز خاطرنشان کرد: کاری که موسوی انجام داده است چیزی است که اساس خلقت انسان بر آن استوار است، از ایشان تشکر می‌کنم نه به خاطر کارآفرین بودند، تأسیس شرکت فیروز و ایجاد اشتغال برای ۷۰۰ نفر و تأسیس کانون معلولین توانا بلکه ایشان توانمندی را به افرادی که توانمندی را فراموش کرده بودند را یادآوری کردند که جای تقدیر دارد.

زاهدی بیان کرد: اگر این را باور کنیم که خداوند عده‌ای را به‌عنوان معلول قرار داده است که ناتوان هستند به عدالت خداوند شک کرده‌ایم، چراکه معلولیت حاصل فعل‌وانفعالات طبیعی است.

وی افزود: فردی ممکن است در فعل‌وانفعالات طبیعی معلول شود اما توانمندی را خدا به بشر داده است که در محدودترین شرایط نیز نه‌تنها برای خودش بلکه برای کشورش هم توانمند باشد.

استاندار یادآور شد: در این کشور در عرصه تولید و اشتغال شما برای کل جامعه مفید هستید، کار شما بسیار باارزش است.

وی افزود: ما باید نهادسازی انجام دهیم، یکی از کارهای ارزشمند امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب نهادسازیبود، یعنی نیازهای اساسی جامعه را تشخیص دادند و بر اساس آن سپاه و جهاد و سایر نهادها را تأسیس کردند.

زاهدی بیان کرد: آقای موسوی نیز در نهادسازی موفق است و ما نیز باید حمایت کنیم و تلاش کنیم موانع را از بین ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: