• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1291-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت گروه بهداشتی فیروز:

۲۰۰ شغل جدید برای معلولین قزوین ایجادشده است

مدیرعامل شرکت گروه بهداشتی فیروز گفت: در سال جاری ۲۰۰ شغل جدید در کارخانه فیروز برای معلولین قزوین ایجادشده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سید محمد موسوی در آیین پاسداشت جهاد اشتغال که به همت کانون معلولین توانا استان قزوین در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، ضمن خیرمقدم به مسئولین تصریح کرد: حضور شما در این مراسم باعث دلگرمی این حرکت نهاد مردمی است و نشان می‌دهد که شما از این نهاد پشتیبانی می‌کنید.

وی افزود: خدا را شاکریم که در سال اقتصاد مقاومتی در سنگر اشتغال و تولید توانستیم ورود پیدا کنیم، پیش‌ازاین ۵۰۰ نفر از معلولان در کارخانه کار می‌کردند که ۱۴۰ نفر به این تعداد پیوستند.

مدیرعامل شرکت گروه بهداشتی فیروز اظهار کرد: در بهمن‌ماه سال جاری نیز در ۸ استان کشور ۶۰ معلول که دارای معلولیت کم هستند در حوزه بازاریابی، تحقیقات و فروش وارد بازار کار شدند، درمجموع ۲۰۰ شغل جدید برای معلولین ایجادشده است.

وی تأکید کرد: در همه استان‌ها بخش بازاریابی فعال خواهد شد، در شهرستان‌ها برابر هر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برای یک نفر ایجاد شغل می‌کنیم، درواقع تا ۶ ماه آینده ۴۰۰ شغل جدید ایجاد می‌شود.

موسوی بیان کرد: این آمار مربوط به شرکت فیروز است، شرکت البرز توانا مربوط به بسته‌بندی، پلاستیک و شیشه نیز مربوط به این نهاد مردمی است و برای معلولین اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: سال اقتصاد مقاومتی می‌توان در مقابل موانع ایستاد و کار کرد، ما این ظرفیت را داریم که اشتغال ایجاد کنیم، در حال حاضر شاهد آسیب‌های اجتماعی از قبیل خودکشی، طلاق، اعتیاد هستیم که ناشی از بیکاری است.

مدیرعامل شرکت بهداشتی فیروز اظهار کرد: معلولین توانمند هستند و اگر بحث مقاومت باشد معلولین مصداق بارز مقاومت هستند، می‌توانند ایجاد اشتغال کنند ما ایستادیم و اثبات توانمندی کردیم و نسبت به معلولین نگرش‌ها را تغییر دادیم.

وی افزود: این جشن پیام‌های زیادی دارد ازجمله اینکه در صنعت اشتغال ایجاد کنید و اتوماسیون را کمتر کنیم تا افراد بیشتری به کار گرفته‌شده است؛ رسانه‌ها باید پیام آن را به سرمایه‌داران برسانند.

مدیرعامل شرکت بهداشتی فیروز اظهار کرد: هر وقت سخن از معلولین است چرا ذهن‌ها به سمت ناتوانی و ضعف می‌رود درحالی‌که معلولین مقاومت، توانمندی، ایجاد اشتغال را اثبات گردند.

وی افزود: ما جمعی از معلولین را دورهم جمع کردیم، ما کمک بلاعوض نمی‌خواهیم فقط از مسئولین انتظار داریم که بستر را فراهم کند تا پیش‌ازاین رشد و توسعه داشته باشیم.

موسوی افزود: این کانون در ابتدا تعریفی از معلولیت ارائه کرد مبنی بر اینکه بدن انسان هرچه محدودتر باشد سازنده‌تر است و در این راستا با بهره‌گیری از اندیشه خود در عرصه علوم انسانی به موفقیت‌های بزرگی دست‌یافت.

مدیرعامل شرکت بهداشتی فیروز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کودکان سرمایه مهم جامعه هستند ما درصدد تشکیل کانون معلمان توانا هستیم، این کانون به‌منظور پررنگ کردن نقش و اهمیت دوره ابتدایی و معلمان این مقطع تأسیس می‌شود زیرا معتقدیم نقش معلمان در جامعه امروز مورد غفلت قرارگرفته است.

وی بر حمایت از کارآفرینان نیز تأکید کرد و گفت: در شرایط سخت اقتصادی کشور، کارآفرینان باید به‌عنوان سرمایه اقتصادی و مولد جامعه شناخته‌شده و موردحمایت قرار بگیرد.

موسوی بیان کرد: امنیت اقتصادی مهم‌ترین خواسته کارآفرینان است، برای حل چالش‌های اجتماعی راه برون‌رفت دیگری به‌جز تقویت اشتغال وجود ندارد بنابراین باید زمینه حمایت از کارآفرینان و برداشتن موانع داخلی از پیش روی آن‌ها فراهم شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم ضمن بازدید از کارخانه فیروز فاز سوم این کارخانه و فضای ورزشی و مرکز هیدروتراپی جهت ماساژ ورزشی معلولین در میان کار افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: