• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3590-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قزوین گفت:

اهمیت جذابیت بصری متناسب با علم روز در حوزه مد و لباس

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قزوین گفت: باید در عرصه پوشاک متناسب با علم روز جلو رفته و در حوزه مد ورود پیدا کنیم و در کنار جذابیت بصری لازم به طرح‌ها و ایده‌های عرصه پوشاک، پوشش اسلامی را هم احراز کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قزوین، با حضور در نگارخانه محصص از نمایشگاه «مد و لباس» دستاوردهای دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در حوزه طراحی پوشاک بازدید کرد.

فرشاد پیله چی در حاشیه این بازدید، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد فرهنگی است که اولویت آن در تمامی حوزه‌های پژوهشی، درمانی و دیگر عرصه‌ها توجه به فرهنگ و موضوعات مرتبط با آن است.

وی افزود: بحث پوشاک بانوان علاوه بر آنکه یک مقوله مهم فرهنگی است به‌عنوان یکی از دغدغه‌های روز جامعه نیز محسوب می‌شود لذا جهاد دانشگاهی در این عرصه ورود جدی پیدا کرده و فعالیت‌هایی را در حد وسع خود انجام می‌دهد.

پیله چی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین در سنوات مختلف به تربیت دانشجویان در رشته‌های طراحی دوخت و طراحی لباس در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی پرداخته است.

وی با بیان اینکه این مرکز در تلاش است به‌صورت عملی به این موضوع فرهنگی در جامعه کمک کند، ادامه داد: جهاد دانشگاهی خواهان کمک به بهبود وضعیت لباس و پوشاک متناسب با باورهای ملی و دینی در جامعه اسلامی است.

این مسئول یادآور شد: ما در جامعه دینی زندگی می‌کنیم لذا نیاز است بر حسب اعتقادات و باورهای دین و کشور جلو رفته و حضور جدی داشته باشیم چرا که این مقوله وظیفه ما در جامعه اسلامی است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قزوین با تأکید بر اینکه اگر خودمان به فکر نباشیم در آینده نزدیک دچار مشکلات خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با هجمه سنگین غرب و اتفاقات فرهنگی مغایر با باورها اعتقادات دینی و ملی روبرو هستیم لذا نیاز است به این مقوله توجه جدی‌تری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: باید در عرصه پوشاک متناسب با علم روز جلو رفته و در حوزه مد ورود پیدا کنیم و در کنار جذابیت بصری لازم به طرح‌ها و ایده‌های عرصه پوشاک، پوشش اسلامی را هم احراز کنیم.

تحول در عرصه پوشاک در گرو توجه و حمایت مسئولان

پیله چی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از تمامی دست‌اندرکاران برپایی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در حوزه طراحی پوشاک بیان کرد: این نمایشگاه به‌ویژه از منظر بصری دارای کیفیت لازم بود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح‌ها و نمایشگاه‌ها با قوت ادامه یابد و در آینده شاهد توانمندی‌های بیشتری از سوی دانشجویان حاضر در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین باشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قزوین عنوان کرد: آثار و طرح‌های موجود در نمایشگاه نشان می‌دهد ظرفیت‌های بزرگی در دانشجویان و نسل جوان امروزی وجود دارد که در صورت حمایت و توجه مسئولان می‌تواند حوزه پوشاک را متحول کند.

این مسئول تصریح کرد: این حرکت‌های علمی و برآمده از متن دانشگاه زمانی اثربخش خواهد بود که تجاری‌سازی شده و به بازار کار و بازار فروش متصل شود و در این زمینه هم ما نیازمند حمایت، سرمایه‌گذاری و اعتماد به جوانان خود هستیم.

پیله چی در پایان گفت: باور شخص من این است که این طراحان جوان متخصصان خوب در عرصه پوشاک و طراحی لباس خواهند شد و به فضل خداوند روزی موفقیت‌های چشم‌گیر و عملی به‌ویژه در عرصه مد و لباس ایرانی-اسلامی کسب خواهند کرد و جامعه نیز از حاصل کار آن‌ها بهره‌مند خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: