• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1791-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین در دیدار هیئت سرمایه‌گذار آلمانی:

ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری در قزوین وجود دارد

استاندار قزوین در دیدار هیئت سرمایه‌گذار آلمانی گفت: ظرفیت‌های فراوان و متعددی برای سرمایه‌گذاری در استان قزوین وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در دیدار هیئت سرمایه‌گذار آلمانی اظهار کرد: در شهر قزوین پروژه ترموا یکی از طرح‌های آماده سرمایه‌گذاری است که تنها مشکل در اجرای آن، منابع مالی است.

وی ادامه داد: طرح مترو «تهران-هشتگرد» در 70 کیلومتر باقی‌مانده به قزوین که کاملاً توجیه اقتصادی دارد نیز آماده سرمایه‌گذاری است.

استاندار قزوین بابیان اینکه در این طرح مسافران تهران به شمال و شمال غرب به‌جای هشتگرد در قزوین به‌سوی مقصد خود توزیع می‌شوند، افزود: بازگشت سرمایه در طرح تضمین‌شده است.

وی افزود: آزادراه «تهران-قزوین» اکنون جوابگو نیست و با طرح مترو هشتگرد به قزوین به دلیل نگرانی از کمبود منابع مالی در تهران مخالفت می‌شود اما در صورت تأمین منابع مالی هیچ مشکلی در اجرای آن وجود نخواهد داشت.

استاندار قزوین ادامه داد: پروژه راه‌های قزوین به تنکابن و راه رحیم‌آباد کلاچای را نیز می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری واگذار کنیم.

وی افزود: درزمینهٔ صنعت نیز ظرفیت‌های متعددی در استان وجود دارد که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند می‌توانند در آن حوزه‌ها ورود و سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار قزوین گفت: از سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه طرح‌های عمومی اقتصادی استقبال می‌کنیم.

محمد مرتضی جوادی یک سرمایه‌گذار در این دیدار در سخنانی افزود: غذا و آب چالش جدی در آینده هستند و به همین دلیل طرح شهرک کشاورزی را برای اجرا در ایران و استان قزوین آماده کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: به دلیل لزوم مدیریت بحران آب و بیابانی شدن دشت قزوین، سرمایه‌گذاری برای ایجاد شهرک کشاورزی مدرن در این استان ضروری است.

این سرمایه‌گذار خاطرنشان کرد: در این طرح با مشارکت بانک‌های آلمانی نسبت به اعطای تراکتورهای مدرن و تجهیزات و خدمات کشاورزی از قبیل اصلاح بذر، به‌کارگیری سموم طبیعی، نوآوری در کشت، آموزش کشاورزان، بسته‌بندی محصولات و اعطای وام‌های کشاورزی به کشاورزان اقدام می‌شود که انقلابی در کشاورزی قزوین خواهد بود.

وی افزود: مشکلی در مراودات مالی و بازگشایی آل سی نداریم و در حال اجرای طرح‌های اقتصادی مهمی در منطقه و ایران هستیم.

جوادی اضافه کرد: آمادگی سرمایه‌گذاری در استان قزوین را داریم و حمایت قاطع استان را برای سرمایه‌گذاری جدی مطالبه می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: