• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2091-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

آسیب رساندن به منابع طبیعی قرار گرفتن در مقابل اراده خداوند است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه اراده الهی بر حفظ با نشاط طبیعت استوار است، گفت: آسیب رساندن به منابع طبیعی قرار گرفتن در مقابل اراده الهی است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیران سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان قزوین حفظ منابع طبیعی را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: همانگونه که خداوند طبیعت را خلق کرده است، بر حفظ و شادابی آن نیز تأکید دارد.
 
وی با تأکید بر اینکه خداوند اراده کرده است که زمین زنده و با نشاط باشد، افزود: هر کسی بخواهد آسیبی به منابع طبیعی برساند، در حقیقت در مقابل اراده خداوند قرار گرفته است.
 
امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند می‌فرماید وقتی ما نزولات آسمانی را فرو می‌فرستیم زمین به جنب و جوش در می‌آید و از هر گیاهی که زوج و با نشاط است به رویش در می‌آید و این‌ها چیزهایی است که همه ما در طبیعت مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند برای منابع طبیعی کرامت قائل شده است، ادامه داد: خداوند برای چیزهایی که کرامت قائل شده است، ارزش و قیمت ویژه‌ای نیز قائل است و نباید انسان‌ها کاری کنند که به این بستر ارزشمند آسیبی وارد شود.

 وی با تأکید بر اینکه خداوند عمده تعالیم خود را در بستر طبیعت قرار داده است، خاطرنشان کرد: همانگونه که خداوند طبیعت را بستر تعالیم خود قرار داده است، انسان را نیز دانش آموز این مدرسه قرار داده است.

 آیت‌الله عابدینی توجه به مبانی فقهی حفاظت از منابع طبیعی را در کاهش آسیب‌های این حوزه مؤثر دانست و ابراز کرد: می‌باید حیطه احکام شرعی را در همه عرصه‌های طبیعت برجسته کنیم و حوزه‌های علمیه در این عرصه رسالت مهمی بر عهده دارند.

 امام جمعه قزوین با بیان اینکه کوشش در احیای طبیعت و مبارزه با آسیب‌های این حوزه پاداش بسیاری نزد خداوند خواهد داشت، اذعان کرد: نیاز داریم جامعه را برای حفظ منابع طبیعی بسیج کنیم تا آن‌هایی که می‌خواهند به این حوزه آسیب برسانند به اهداف خود دست پیدا نکنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: