• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4694-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

در عرصه فرهنگی به سمت خوداتکایی پیش رویم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه همه ما وابستگی زیادی به دولت پیدا کرده‌ایم، گفت: باید شرایط را طوری فراهم کنیم تا در عرصه‌های مختلف به‌خصوص عرصهٔ فرهنگی به سمت خوداتکایی پیش رویم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، اکبر اسکندر نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در مراسم اختتامیه اولین هفته قرآن و عترت قزوین که در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی که وجود دارد انتخاب سوژه و مسیر انتخابی آن است که ما با آن مواجه هستیم.

وی افزود: اساساً سوژه‌ها بر اساس اولویت‌های اجتماعی جامعه و ذائقه مردم انتخاب می‌شود و در جوامع مختلف جهان نیز به همین شکل است.

اسکندری نژاد تأکید کرد: انتخاب سوژه سبب می‌شود تا مخاطب را گرایش پیدا کند و همین امر پاشنه آشیل محصولات فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: گاهی دستگاه‌ها، مطالبه گر برنامه‌های هنری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از ما هستند که ما هم اعلام می‌کنیم برنامه‌ای نداریم چراکه حکم کننده نیستیم.

اسکندری نژاد تصریح کرد: ازآنجایی‌که وابستگی ما به دولت‌ها است که البته این وابستگی تنها در عرصهٔ فرهنگی نیست بلکه باید شرایط طوری فراهم شود تا بنگاه‌های اقتصادی به سمت خوداتکایی روند.

وی بابیان اینکه امیدوارم به سمتی حرکت کنیم که فضای خود تولید و خودمصرف را طی کنیم، افزود: پرداختن به سوژه‌های قرآنی به‌عنوان کتاب زندگانی یکی از مسائلی است که باید موردتوجه قرار گیرد چراکه هر آیهٔ آن یک سوژه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان گفت: گله‌ای که وجود داشت در انجمن‌ها و داوری‌ها سلیقه‌ای و شخصی اعمال می‌شد که باید تلاش کنیم قضاوت‌ها عادلانه‌تر و تخصصی‌تر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: