• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

اشتغال‌زایی، رویکرد دولت برای توسعه روستاها

استاندار قزوین گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها با اجرای طرح‌های اقتصادی از طریق تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت رویکرد دولت به‌منظور توسعه این مناطق است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان قزوین با تبیین سیاست‌های دولت درزمینهٔ اشتغال روستایی، اظهار کرد: ما قصد ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را داریم و به دنبال توزیع پول در این مناطق نیستیم بلکه باید به سمت ایجاد فرصت‌های شغلی مطمئن در این نقاط باشیم.

وی اضافه کرد: در اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال ما تابع مقرراتی هستیم که به ما ابلاغ‌شده تا توقعاتی برای مردم به وجود نیاید.

استاندار قزوین ادامه داد: بیش از 10 هزار نفر برای دریافت تسهیلات روستایی در استان ثبت‌نام کرده‌اند که بیش از 2 هزار نفر که واجد شرایط نبوده‌اند حذف‌شده‌اند بنابراین در این خصوص باید به‌گونه‌ای اقدام کرد که موجب ناراحتی و نارضایتی مردم نشود.

زاهدی افزود: پیشبرد اشتغال روستایی و پایدار توسط رئیس‌جمهوری مورد تأکید است و حتماً باید با دقت و سرعت آن را پیش برد چون ملاک ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و استان‌ها خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در ارائه آمار مربوط به اشتغال باید دقت بیشتری داشته باشیم چراکه درگذشته در این زمینه دقت زیادی وجود نداشت.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: هرچه به سمت استفاده از فناوری نوین پیش می‌رویم می‌توانیم با دقت بیشتر در ارائه آمارها عمل کنیم.

وی افزود: با همه تلاش‌ها برای ارائه آمار دقیق، برخی آمارها نیز به نادرستی نیز ارائه می‌شوند به‌گونه‌ای که در استان قزوین از 24 هزار بیمه‌شده جدید قالی‌بافی با یک بررسی 13 هزار بیمه‌شده حذف شدند.

استاندار قزوین ادامه داد: البته اگر کارت ملی هوشمند اجرایی شود بسیاری از مشکلات آماری حل‌شده و شفاف‌سازی زیادی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: