• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-993-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : گفتگو

افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین از افتتاح ساختمان جدید این دانشگاه خبر داد.

علی فتح طاهری در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین،
با اشاره به افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اظهار کرد: پس از خریداری زمین، ساخت ساختمان جدید دانشگاه در سال 1391 آغاز شد اما این پروژه مدتی متوقف و عملیات ساختمانی در سال 1395 از سر گرفته شد و با حمایت‌های سازمان مرکزی، دانشگاه به‌سرعت پیش رفت و امروز شاهد بهره‌برداری از این پروژه بزرگ هستیم.

وی افزود: برای ایجاد ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی که زیربنایی حدود 3500 مترمربع دارد بالغ‌بر 5 میلیارد تومان هزینه شده است.

فتح طاهری بیان کرد: در ساختمان قبلی که یک ساختمان استیجاری بود محدودیت‌های فراوانی داشیم و فضایی برای فعالیت‌های گسترده وجود نداشت اما به امید خدا با افتتاح ساختمان جدید درصدد هستیم بخش‌هایی مانند کلنیک کارآفرینی و مراکز نوآوری و رشد را راه‌اندازی کنیم.

این مسئول بیان کرد: با راه‌اندازی این بخش‌ها دانشجویان به‌سوی صنعت هدایت می‌شوند و تسهیلات خوبی برای تحقق ایده‌های آنان از قبیل اعطای وام کارآفرینی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

 رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین با تأکید بر اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه‌های نسل سوم محسوب می‌شود، اشاره کرد: در این دانشگاه علاوه بر آموزش و پژوهش اهمیت فراوانی به مهارت‌آموزی داده می‌شود و بر کاربرد عملی علم تأکید می‌شود. اساساً فلسفه وجودی دانشگاه علمی کاربردی مهارت افزایی دانشجویان و تربیت نیروهای خلاق آچار به دست و به تعبیر مقام معظم رهبری پنجه‌های کارآمد است.

این مسئول استانی اضافه کرد: طبیعتاٌ بااهمیت دادن به مهارت‌آموزی و ترویج این فرهنگ در خانواده‌ها و دانش آموزان، گرایش به مدرک‌گرایی کمرنگ خواهد شد.

فتح طاهری تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دانشگاه علمی کاربردی بازار کار فارغ‌التحصیلان است و درنتیجه یکی از تفاوت‌های اساسی دانشگاه علمی کاربردی با سایر دانشگاه‌ها در این است که رشته‌های دانشگاهی در این دانشگاه بر اساس
نیاز استان و منطقه‌ای که دانشگاه در آن واقع‌شده تعریف می‌شود و بعد از برطرف شدن نیاز، آن رشته منحل می‌شود؛ ازاین‌رو تنوع رشته‌ها در این دانشگاه بسیار زیاد و از این حیث دانشگاه بسیار انعطاف‌پذیر است.

فتح طاهری عنوان کرد: بخشی از جامعه هدف این دانشگاه تربیت نیروهای شاغل در مؤسسات و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است تا از این طریق علاوه بر ارتقای مدرک تحصیلی خود مهارت لازم را کسب کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تغییر فرهنگ مدرک‌گرایی و حل مشکل کارآفرینی و اشتغال عزم ملی می‌طلبد و مستلزم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان است، بر آمادگی تعامل این دانشگاه و مراکز تحت نظارت خود برای برون‌رفت از این معضل تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با حضور محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی کشور روز یکشنبه بیستم اسفندماه ساعت 17:30 در محل این ساختمان، واقع در شهرک کوثر جنب دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: