• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-5694-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین:

حضور دانشجویان در اردوی جهادی شهری/ کاهش محرومیت‌ها با کمک خود مردم میسر است

مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین گفت: به‌واسطه محرومیت‌های مادی، فرهنگی و فکری در مناطق شهری طی یک هم‌اندیشی با دانشجویان دانشگاه‌های استان و سازمان دانشجویی تصمیم بر آن شد که مناطق شهری را هم در اردوهای جهادی مورد توجه قرار دهیم.

سميه بكشلو در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار كرد: طرح اردوهای جهادی ابتدا برای مناطق روستایی توسط دانشجویان در نظر گرفته‌شده بود اما به نظر می‌رسد در بعضی از مناطق شهری نیز به دلیل محرومیت‌های مادی، فرهنگی و فکری نیاز به فعالیت‌هایی ازاین‌دست دیده می‌شود. 

وی افزود: به‌واسطه محرومیت‌های مادی شاهد آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد، فقر، طلاق، مسائل مربوط به خانواده و تربیت فرزند در این مناطق هستیم ازاین‌رو طی یک هم‌اندیشی با دانشجویان دانشگاه‌های استان و سازمان دانشجویی تصمیم بر آن شد که مناطق شهری را در اردوهای جهادی مورد توجه قرار دهیم. 

بکشلو عنوان کرد: از آنجا که اقتضائات این مناطق متفاوت از مناطق روستایی است برنامه‌های دیگری برای آن‌ها در نظر گرفته و اولویت‌ها  و برنامه‌های به سمت امور فرهنگی و آموزشی سوق داده شد. 

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم با کمک دانشجویان و خود مردم آن مناطق محرومیت را از آن منطقه دور کنیم، گفت: در این راستا کلاس‌های آموزشی کنکور رایگان با حضور مدرسانی از ببین دانشجویانی با سطح علمی بالا که خواهان پرداخت زکات دانش خود بودند، در این مناطق محروم دایر شده است.  

مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین افزود: پایلوت این طرح واقع در 2 مدرسه خیابان منتظری شهر قزوین است که با ایجاد ارتباط بین کمیته امداد امام خمینی(ره)، مدارس و آموزش‌وپرورش کلاس‌هایی به‌صورت رایگان در نظر گرفته و برگزار شد. 

این فعال فرهنگی عنوان کرد: برای بانوان در این کلاس‌ها موضوع تربیت فرزند و همسرداری و برای آقایان نیز با حضور یک مدرس خبره دوره‌های آموزش کارآفرینی برگزار شد تا معضل حاد بیکاری در این مناطق را کاهش دهیم.

بكشلو خاطرنشان کرد: همچنین کلاس‌های آموزشی نیز برای نوجوانان محل در حوزه سواد رسانه‌ای و آموزش مسائل دختران نوجوان در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد و بعد از عید هم ادامه خواهد داشت. 

وی گفت: بافت فرسوده مسکن در این محلات بسیار بالاست و خانه‌ها در معرض زلزله بسیار آسیب‌پذیر است و تلفات بالای انسانی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت لذا مطالبه‌گری دانشجویان از مسئولان برای بهبود وضعیت خانواده‌ها در این مناطق به‌صورت جدی دنبال خواهد شد. 
 
مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین تأکید کرد: باید کودکان و نوجوانان را در سنین پایین دریابیم و با کمک خود آن‌ها محرومیت‌های موجود را حل کنیم. 

وی عنوان کرد: دانشجویان نخبه دانشگاه‌های استان و دانشگاه‌های تهران در این مسیر با ما همکاری جدی داشته و مدرسان نیز از کارشناسان فعالان حوزه‌های علمیه و دانشگاهی هستند و در حوزه‌های مختلف خانواده با ما همکاری جدی دارند. 

بكشلو در پایان با بیان اینکه این طرح از هفته گذشته آغاز و تا زمان کنکور ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: دانشجویان علاقه‌مند برای همکاری و حضور در این طرح می‌توانند به دفتر جهاد دانشگاهی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) مراجعه کرده و یا با شماره 02833785010 تماس بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: