• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-5894-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین تأکید کرد:

ضرورت هم‌افزایی و پرهیز از نگاه تشریفاتی به حوزه امربه‌معروف

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین گفت: اولویت‌بندی، هم‌افزایی و پرهیز از نگاه تشریفاتی به حوزه امربه‌معروف ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین که با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرمحمدی معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد کشور برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر جایگاه با عظمتی است و نباید نگاه تشریفاتی به این حوزه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه خدا به حامیان امربه‌معروف و نهی از منکر عزت می‌بخشد، تصریح کرد: مسئولان و اعضای اصلی جلسه می‌باید خودشان در جلسات حضورداشته باشند نه معاونانشان چراکه این فریضه بسیار مورد تأکید دین قرار دارد و باید به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان اینکه امربه‌معروف تزئینات و تشریفات نیست بلکه جزو ارکان اصلی دین محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) علت اصلی قیام خود را امربه‌معروف و نهی از منکر معرفی می‌کنند و می‌باید تلاش کنیم تا در این حوزه مهم به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کنیم.

امام‌جمعه قزوین هم‌افزایی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه امربه‌معروف را بسیار ضروری دانست و افزود: یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر اثرگذاری کارها را افزایش می‌دهد و فعالیت‌ها را هدفمند می‌کند.

وی بر شناسایی و اولویت‌بندی منکرها تأکید کرد و گفت: برای برنامه‌ریزی در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر نیازمند شناسایی و اولویت‌بندی منکرها هستیم زیرا بدون اطلاعات کافی امکان برنامه‌ریزی دقیق وجود ندارد.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: در مسائل اقتصادی زکات در کنار نماز قرار می‌گیرد و برای تزیین جامعه به خوبی‌ها امربه‌معروف و نهی از منکر در کنار نماز قرار می‌گیرد و این تقسیم‌بندی به‌خوبی جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر را برای سالم‌سازی جامعه نشان می‌دهد.

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین نقش امربه‌معروف را در تحکیم امنیت ملی، اجتماعی و خانواده مهم و راهبردی عنوان کرد و یادآور شد: امربه‌معروف و نهی از منکر فریضه‌ای است که اجرای درست آن می‌تواند ناهنجاری‌ها را از میان بردارد و امنیت را ارتقا دهد اما برای تحقق این هدف لازم است منشأ منکرها را شناسایی کنیم.

وی از خدمات آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز تقدیر و اذعان کرد: این عزیزان ایثارگرانه خودشان و آبرویشان را به خطر می‌اندازند تا امربه‌معروف و نهی از منکر را احیا کنند.

لزوم به‌کارگیری نگاه فرهنگی به امربه‌معروف و نهی از منکر

در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جمال‌الدین میرمحمدی معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امربه‌معروف کشور اظهار کرد: راهبردهای آموزشی در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر در ستاد کل تدوین و مشخص‌شده است اما در حوزه فضای مجازی در حال پیگیری و تعیین نقشه راه هستیم.

وی تصریح کرد: مردم و مسئولان در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر آمادگی بسیار خوبی برای همکاری دارند و باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که از این ظرفیت عظیم به‌خوبی استفاده کنیم.

این مسئول لزوم به‌کارگیری نگاه فرهنگی به امربه‌معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و برخی از قوانین این حوزه را نیازمند اصلاح و بازنگری دانست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: