• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت سمن‌ها در پیشگیری از اعتیاد

استاندار قزوین گفت: استفاده از سمن‌های موفق در پیشگیری از اعتیاد و درمان روحی و روانی معتادان در استان با جدیت دنبال شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی اظهار کرد: با بررسی کارهای انجام‌شده باید بتوانیم تجربه سال‌های گذشته را بکار گیریم و با کمترین نقص برنامه‌های سال آینده را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: با ارزیابی عملکرد خود در شهرستان‌ها از فرمانداران انتظار داریم در موضوع پیشگیری از اعتیاد جدی باشند و در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر مشارکت بیشتری داشته باشند.

استاندار قزوین تصریح کرد: استفاده از سمن‌ها در حوزه پیشگیری بسیار ضروری است و با داشتن تشکل‌های غیردولتی توانمند می‌توانیم به اهداف خود دست‌یابیم.

وی عنوان کرد: برای مقابله با اعتیاد باید پیشگیری را جدی بگیریم و دستگاه‌های فرهنگی، تبلیغی، رسانه‌ها، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی با تعامل و همکاری یکدیگر با اطلاع‌رسانی مناسب زمینه کاهش آمار معتادان در جامعه را فراهم کنند.

زاهدی ابراز کرد: بازتوانی جسمی و روحی معتادان لازم است از سوی تشکل‌های مردمی و نیز دستگاه‌های متولی جدی گرفته شود و فعالیت‌های «کنگره ۶۰» به‌عنوان یک تشکل غیردولتی موفق می‌تواند با حمایت ما بیشتر شود.

وی اضافه کرد: یک معتاد هم ازنظر روحی و روانی و هم جسمی دچار آسیب می‌شود و در چرخه بازتوانی این ابعاد باید جدی گرفته شود.

استاندار قزوین بیان کرد: اگر نتوانیم نگاه معتاد به فضای قبلی را اصلاح کنیم فعالیت‌های ما نتیجه نمی‌دهد و گرایش به بازگشت به شرایط قبلی در همه معتادان قوی است و مشکل‌ساز می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی معتادان متجاهر در ایام نوروز اظهار کرد: در سال‌های گذشته که این افراد جمع‌آوری‌شده‌اند شاهد کاهش سرقت و تخلف در استان بوده‌ایم و در نوروز امسال هم لازم است نسبت به ساماندهی معتادان استان که چهره شهر را نازیبا کرده اقدام شود.

زاهدی گفت: شهرداری‌ها در راستای فعالیت‌های اجتماعی خود لازم است مشارکت و همکاری خود با شورای مبارزه با مواد مخدر را ادامه دهند و بدانند اگر این موضوع حل نشود باید هزینه‌های دیگری را متحمل شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: