• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-6694-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه قزوین:

خضوع و خشوع در برابر قرآن انسان را از ثواب قرائت برخوردار می‌کند

امام جمعه قزوین در مراسم مهدهای قرآن گفت: خضوع و خشوع در برابر قرآن انسان را از ثواب قرائت برخوردار می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم پایان سال مهدهای قرآن کریم قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: امام صادق (ع) فرموده‌اند: هر که تلاوت قرآن کند و تلاوت او مقارن خضوع و خشوع نباشد و از تلاوت قرآن او را رقّتی حاصل نشود و ترس الهی در دل او بهم نرسد، پس حقیقتاً که مرتبه و منزلت قرآن را، این قاری، سهل گرفته است و مرتبه صاحب قرآن را حقیر شمرده است، چنین قاری حتماً زیان‌کار و اهل نقصان روزگار است.

وی تصریح کرد: حضرت در این حدیث ادامه می‌دهند«قاری قرآن در رسیدن به ثواب تلاوت قرآن و رسیدن به فواید آن، محتاج به سه چیز است: دل خاشع، بدن فارغ از شغل‌ها و جای خلوت و مناسب و هر کدام از این سه خصلت، منشأ فایده‌ه‌ای عظیم است و خشوع سبب گریختن شیطان است».

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) فرمودند« برخی از مردمند که قرآن می‌خوانند تا گفته شود فلان‌کس قاری قرآن است، برخی قرآن می‌خوانند برای بدست آوردن دنیا و خیری در این‌ها نیست».

امام جمعه قزوین بیان کرد: امام صادق (ع) فرمودند« گروهی از مردم قرآن می‌آموزند تا بگویند فلانی قاری قرآن است و عده‌ای قرآن می‌آموزند و مقصود او صدا است تا آن که بگویند فلانی صدای خوشی دارد»؛ در این گروه‌ها خیری نیست ولی عده‌ای قرآن می‌آموزند تا در شب و روز با قرآن باشند و در این اندیشه نیستند که کسی بداند و یا نداند و همه می‌باید تلاش کنیم در این مسیر قرار بگیریم.

وی عنوان کرد: خداوند قرآن را کتاب کریم معرفی کرده است و تمام سوره‌ها و آیات قرآن کریم هستند و اگر قاری با آمادگی به قرائت قرآن بپردازد، از معارف نورانی آن سیراب می‌شود و هیچ حالتی بهتر از این برای او در دنیا ترجیح ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: