• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-6894-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نگاهی نو بر بازتولید مفاهیم دینی در شبکه‌های اجتماعی

نشست «دین در عرصه رسانه» با حضور حجت‌الاسلام عباس محسنی و فعالان فرهنگی توسط جهاد دانشگاهی قزوین برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست «دین در عرصه رسانه» با حضور حجت‌الاسلام عباس محسنی و فعالان فرهنگی در سالن اجتماعات مولانا برگزار شد.

در ابتدای مراسم، حجت‌الاسلام محسنی مسئول سابق دفتر نشر آثار سید مرتضی آوینی عنوان کرد: چیزی که ما به‌عنوان دین در ذهن خود داریم کامل نیست به همین خاطر است که نمی‌دانیم در فضای مجازی چه چیز را در باب دین ارائه دهیم.

وی اضافه کرد: ما برخی اطلاعات پراکنده، ناقص و غیرکاربردی از دین داریم که از ما موجودی عجیب ساخته است که برای اینکه خود را فریب دهد یک سری کارها را می‌کند ولی اصلاً اطمینان ندارد که رشد پیداکرده است.

مسئول سابق دفتر نشر آثار سید مرتضی آوینی خاطرنشان کرد: هر سؤالی که از این خلقت داشته باشید، غیرممکن است که جواب نداشته باشد و باید بدانید، اگر ندانید در اطلاعات دینی نقص وجود دارد.

وی مطرح کرد: مشکل ما این نیست که نمی‌دانیم در فضای مجازی برای تبلیغ دین چه کنیم، مشکل ما نشناختن فضای مجازی نیست، مشکل ما این است که نمی‌دانیم آن چیزی که به‌عنوان دین در ذهنمان است چیست و نمی‌دانیم چه چیزی را تبلیغ کنیم.

حجت‌الاسلام محسنی در پایان گفت: مفاهیم و اطلاعات دینی در ذهن ما نظم درست ندارد که با آن بتوانیم نظم آرمش فکری پیدا کنیم به همین دلیل مجبور هستیم خود را به چیزهایی که نمی‌دانیم حواله دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: