• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1494-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی بهترین فرصت برای زنده نگه‌داشتن سنت‌هاست

استاندار قزوین گفت: جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی بهترین فرصت برای زنده نگه‌داشتن سنت‌های ایرانی و ایجاد شورونشاط برای مردم است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی اظهار کرد: نوروز مهم‌ترین آداب‌ورسوم ایرانی است که بین همه سنت‌ها و آداب اقوام مختلف، بیشترین همخوانی را با طبیعت دارد و باید به همه مردم جهان معرفی شود.

وی بابیان اینکه کشور ما آمیخته‌ای از قوم‌های مختلف است، افزود: در شرایط امروز که بسیاری از جریان‌های استکباری تلاش دارند در بین اقوام ایرانی تفرقه ایجاد کنند ما باید وحدت و اتحاد آن‌ها را به نمایش بگذاریم.

استاندار قزوین افزود: اولین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی، بهترین فرصت برای به نمایش گذاشتن وحدت و اتحاد قوم‌های مختلف ایران است.

وی گفت: تقویت انسجام و اتحاد قوم‌های مختلف ایرانی و ایجاد فضایی برای افزایش نشاط آحاد جامعه یکی از نیازهای اساسی کشور است.

زاهدی تصریح کرد: در کشور ما زیباترین آداب‌ورسوم‌ها وجود دارد و باید در حفظ و احیای آن‌ها تلاش کرد که برگزاری جشنواره در این راستا بوده است.

وی بابیان اینکه قزوین ضمن داشتن وسعت کم با تنوع اقلیمی و محصولات کشاورزی برخوردار است، عنوان کرد: با توجه به این موضوع ما می‌توانیم جشنواره‌ای متنوع و زیبایی با نشان دادن آداب‌ورسوم‌های بومی و محلی همراه با معرفی جاذبه‌های استان به‌عنوان قزوین شاداب نزدیک‌ترین مقصد داشته باشیم.

استاندار قزوین گفت: با ورود تکنولوژی در عرصه کشاورزی و تولید، به دلیل استفاده کم از نیروی انسانی، فرصت اشتغال برای جوانان کاهش یافته است.

زاهدی بابیان اینکه امروز گردشگری در دنیا به‌عنوان مهم‌ترین صنعت اقتصادی معرفی‌شده است، یادآور شد: با توجه به وضعیت موجود اشتغال در جامعه باید به سمت‌وسوی رونق این صنعت حرکت کنیم تا زمینه ایجاد شغل برای جوانان مهیا شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: