• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-891-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استفاده از کالای ایرانی = رونق اقتصادی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: برای همه مشخص است که استفاده از کالای ایرانی منجر به رونق اقتصادی و به راه افتادن چرخه صنعت می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
اولین جلسه شورای اداری معاونین و روسای ادارات ستادی و اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این جلسه ضمن تبریک ماه رجب و سال جدید در رابطه با حمایت از کالای ایرانی که شعار سال است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با توجه به شرایط کشور سال ۹۷ را سال حمایت از کالای ایرانی نامیده‌اند که به مسائل اقتصادی کشور برمی‌گردد. در چند سال اخیر مهم‌ترین مشکلات کشور در حوزه اقتصاد بوده است، بر این اساس امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در این زمینه عمل شود.

وی افزود: با یک هم‌فکری و برنامه‌ریزی می‌توان در جهت تحقق شعار سال گام برداشت؛ چراکه حمایت از کالای ایرانی در ارتباط با اقتصاد کشور است. برای همه مشخص است که استفاده از کالای ایرانی منجر به رونق اقتصادی، شکست رکود بازار، مهار تورم و به راه افتادن چرخه صنعت می‌شود امروز از هرکسی سؤال شود می‌گوید در ایران ظرفیت بهداشت، درمان و اکثر موارد مطلوب است اما اقتصاد از سطح پایین تا بالاترین سطح دارای مشکل است.

وی ادامه داد:‌ وقف به‌عنوان یک امر خیرخواهانه و باهدف کمک به فقرا و نیازمندان از گذشته تاکنون در جوامع اسلامی وجود داشته است. در وضعیت کنونی جامعه که موارد مهمی از قبیل گسترش اشتغال و ریشه‌کن شدن فقر به‌عنوان پاره‌ای از مسائل موجود اقتصادی مطرح است، گسترش فعالیت‌های خداپسندانه مانند وقف، می‌تواند کمک شایانی در نیل به این اهداف داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ضمن تأکید بر اجرای برنامه‌های مدون سازمانی که ابلاغ هم صورت گرفته و برش شهرستانی هم انجام‌گرفته است، تشریح کرد: برنامه و امسال با یک رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی در کلیه موارد تهیه و ابلاغ‌شده است و یکی از افتخارات سازمان اوقاف این است که برنامه محور کار می‌کند و این برنامه‌ها حول سه محور مهم یعنی وقف، امامزادگان و بقاع متبرکه و فعالیت‌های قرآنی متمرکزشده است و این جهت فعالیت در این مجموعه هم حسنات دنیوی و هم اخروی دارد و همه به جهت ماهیتی در تمامی حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی جامعه تأثیرگذار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: