• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مهر تأیید شورای فنی استان قزوین بر ممنوعیت اجرای نماهای رومی

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از تأیید موضوع ممنوعیت نمادهای رومی در کلیه شهرهای استان توسط شورای فنی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، محسن اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: طی بند یک مصوبات جلسه شورای فنی استان قزوین مورخ مقرر شد، بند 4 مصوبات جلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر قزوین (کمیسیون ماده 5) موضوع رعایت ضابطه شماره 714 ابلاغی نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه‌وبودجه کشور در جزئیات طراحی، مصالح مصرفی و اجرای نماهای سنگی موسوم به نمای رومی، توسط کارگروه کنترل و نظارت سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، عوامل نظارتی شهرداری‌های استان و کارگروه نظارت شورای فنی استان (حسب مورد) موردبررسی و کنترل قرار گیرد.

وی افزود: سایر ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های مصوب در خصوص پیش‌آمدگی‌ها، ارتفاع جان‌پناه، انطباق با معماری ایرانی اسلامی و حد مجاز استفاده از نمای سنگی، در کلیه ساخت‌وسازهای استان نیز کنترل‌شده و گزارش آن به شورای فنی استان ارائه شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: با اخذ این مصوبه از شورای فنی استان و الزام به رعایت مصوبه کمیته سیما و منظر شهری در کل استان، امیدواریم با این همسویی و اتفاق‌نظر بتوانیم گام‌های بیشتر و مؤثری در خصوص ساماندهی و ارتقای سطح کیفی سیما و منظر شهری، ترویج الگوهای معماری بومی و محلی و همچنین ایمنی آن برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: