• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6690-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

کارگروه اشتغال در قزوين به‌طور جدی فعال خواهد بود

استاندار قزوین بيان كرد: مسئله اشتغال یکی از مهم‌ترین مسائل دولت است، سال گذشته قزوین از استان‌های موفق در زمینه اشتغال بود و امسال نیز باید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال آن به‌طور جدی فعال باشد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در اولین جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن استانداری برگزار شد، با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی است که فراتر از خرید و مصرف کالای ایرانی است، زیرا هم مردم و هم مسئولان در سازمان‌های مختلف مخاطب ایشان در این پیام بودند.

وی افزود: چند رکن اساسی وجود دارد که نیاز به همکاری و همگامی برای تحقق شعار سال دارد، مجموعه حاکمیت ازجمله قوه مجریه، مقننه، قضائیه و همه ارگان‌های زیرمجموعه جمهوری اسلامی در حمایت از کالای ایرانی نقش جدی دارند.

استاندار تأکید کرد: هر بخش در حوزه خود نقش دارد، دولت در سیاست‌گذاری، قوه مقننه در قانون‌گذاری، قوه قضائیه در حمایت از سرمایه‌گذاری و کارآفرینان و مردم در مصرف و خرید کالای ایرانی می‌توانند کارگران و سرمایه‌گذاران را حمایت کنند.

وی بیان کرد: متأسفانه در بین مردم این بینش نادرست شکل‌گرفته که اجناس خارجی از جنس مشابه داخلی بهتر بوده که مردم صبور، مؤمن و انقلابی ما باید به کالاهای ساخت داخل ارزش و بهای بیشتری داده و آن‌ها را مصرف کنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان به‌عنوان رکن دوم نیز باید به افزایش کیفیت محصولات خود دقت کنند، زیرا این مسئله مهمی در امر رقابت به شمار رفته و اگر نتوانند با کالاهای خارجی رقابت جدی داشته باشند، در حمایت از کالاهای ایرانی موفق نخواهیم بود بنابراین در جهت افزایش کیفیت باید تلاش کنیم.

وی افزود: استان قزوین در حوزه تولیدات داخلی به لحاظ تنوع تولیدات و وجود واحدهای تولیدی موفق با کالاهای مشابه خارجی رقابت خوبی داشته که باید زمینه معرفی آن توسط رسانه‌ها در سطح ملی و استانی به‌درستی و باقدرت انجام شود.

استاندار اظهار کرد: گروه‌های مرجع ازجمله ائمه جمعه و جماعات، روحانیون، دانشگاهیان، فرهنگیان و همه مؤثران بر افکار عمومی می‌توانند برای فرهنگ‌سازی در مصرف کالای ایرانی به ما کمک کنند.

وی تصریح کرد: برای این مسئله باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد و در داخل استان این سیاست را اعمال کنیم، امسال برنامه‌های عملیاتی را برای حمایت از کالای داخلی تهیه و ابلاغ می‌کنیم و در سال جاری چند مسئله مهم را باید در استان موردتوجه قرار دهیم که مهم‌ترین آن‌ها مسئله آب است.

زاهدی تأکید کرد: آب مسئله اول استان و کشور است که در اواخر سال گذشته کارگروه سازگاری با کم‌آبی در دولت تشکیل‌شده تا بتوانیم سازگار شویم، استان قزوین و دشت آن با مشکل جدی در زمینه آب مواجه است و همه دست‌اندرکاران و مجریان موظف‌اند که برنامه‌های خود را در این زمینه ارائه کنند تا این مسئله نسل‌های آینده را تهدید نکند.

وی بیان کرد: مسئله اشتغال یکی از مهم‌ترین مسائل دولت است، سال گذشته قزوین از استان‌های موفق در زمینه اشتغال بود و امسال نیز باید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال آن به‌طورجدی فعال باشد.

استاندار اظهار کرد: همه مطالبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید موردتوجه قرار بگیرد، مطالبات مردم را نمی‌توان به چند مورد محدود کرد، مطالبات سیاسی را باید به‌صورت جدی موردتوجه قرار دهیم در سال جاری همه احزاب و گروه‌های سیاسی برای حفظ منافع ملی باید باهم تعامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: تقویت نشاط اجتماعی در جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: برنامه‌ریزی لازم در این زمینه برای تقویت نشاط در بین مردم آحاد جامعه باید در دستور کار جدی قرار گیرد.
 
زاهدی از برگزاری 2 رویداد مهم در استان قزوین خبر داد و گفت: کنگره سه هزار شهید استان، برگزاری دوسالانه خوشنویسی و شعر آئینی در قزوین از اهمیت زیادی برخوردار بوده و دبیرخانه‌های این کنگره‌ها باید نسبت به گذشته فعال‌تر باشند.

وی خاطرنشان کرد: قزوین کمتر برای مردم کشور به‌عنوان مقصد گردشگری معرفی‌شده اما افزایش میزان بازدیدکنندگان امسال نشان داد اگر تلاش بیشتری در این زمینه صورت بپذیرد، این استان به‌عنوان یک مقصد ثابت گردشگری در کشور می‌تواند معرفی شود، صنعت توریسم امروزه در زمینه اشتغال‌زایی از اهمیت بسیار زیادی در جهان برخوردار بوده که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

استاندار یادآور شد: با افزایش 22 درصدی تردد، میزان تصادف‌های فوتی استان خوشبختانه کاهش‌یافته که این مسئله بیانگر میزان فعالیت اعضای ستاد و مسئولان در ایام تعطیلات نوروزی و همکاری مردم بوده است.

وی تأکید کرد: کلیه دستگاه‌ها ظرف پنج روز آینده برنامه‌های خود را در قالب برنامه پیشنهادی سازمان برنامه‌وبودجه ارائه کنند، دستگاه‌های اجرایی همچنین از به‌کارگیری نیروهای خارج از ضوابط قانونی کار خودداری کنند زیرا حجم دولت آن‌قدر گسترده است که دیگر نباید شاهد این بی‌قانونی‌ها باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: