• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید و انتقال 11 میلیون قطعه جوجه یک‌روزه به سراسر کشور

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین اعلام کرد: از مجموع تولیدات جوجه یک‌روزه در کارخانجات جوجه‌کشی استان، نزدیک به 600 محموله جوجه یک‌روزه تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان به اقصی نقاط کشور ارسال‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی دامپزشکی قزوین، مهدی مهرزاده گفت: استان قزوین دارای 8 واحد جوجه‌کشی است که تخم‌مرغ نطفه‌دار را از استان و همچنین بخش اعظمی از آن را از خارج استان دریافت می‌کند و تحت نظارت دامپزشکی، جوجه‌های یک‌روزه تولیدی را برای پرورش به سایر مزارع مرغ مادر و تخم‌گذار و گوشتی عرضه می‌نماید.

وی افزود: یکی از گلوگاه‌های بهداشتی صنعت طیور، کارخانجات جوجه‌کشی می‌باشند که مراقبت و نظارت بهداشتی بر این واحدها حائز اهمیت بوده و می‌تواند مانع ایجاد ضررهای اقتصادی هنگفت در این صنعت شود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین تصریح کرد: جوجه‌های یک‌روزه تولیدی در سیستم قرنطینه‌ای – بهداشتی و با نظارت مستقیم دامپزشکی به واحدهای نگهداری و پروش انتقال می‌یابد.

مهرزاده عنوان کرد: در سال 96 تعداد 11 میلیون و 370 هزار قطعه جوجه یک‌روزه با مجوز قرنطینه‌ای از واحدهای تولیدی خارج شده است و پیش‌بینی می‌شود در سال جدید نسبت به سال قبل افزایش داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: