• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی نخستین شهرک انرژی در استان برای استقرار نیروگاه‌های خورشیدی

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از تصویب لزوم مکان‌یابی و راه‌اندازی نخستین شهرک انرژی در سطح استان در جهت هدایت نیروگاه‌های خورشیدی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، محسن اسماعیلی با اشاره به برگزاری شانزدهمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان به ریاست معاون عمرانی استاندار و دبیری مدیرکل راه و شهرسازی گفت: لزوم تعیین پهنه‌ای در سطح استان برای هدایت و استقرار نیروگاه‌های خورشیدی در آن در این کارگروه مصوب شد.

وی افزود: این طرح باهدف ارتقا و بهبود کارایی، ایجاد ضمانت اجرایی، تطابق با پهنه‌بندی طرح‌های فرادست و در جهت مدیریت و ساماندهی تقاضاهای احداث نیروگاه خورشیدی در سطح استان تصویب‌شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: در راستای استفاده کارآمد و بهینه از منابع انرژی در سطح استان، مقرر شد کمیته‌ای متشکل از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت توزیع نیروی برق، معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری و منابع طبیعی و آبخیزداری استان، در جهت شناسایی پهنه‌ای در سطح استان با تأکید بر طرح آمایش استان، اقدام کرده و پس از تصویب آن در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، من‌بعد کلیه درخواست‌های انرژی خورشیدی به آن پهنه به‌عنوان شهرک انرژی هدایت شوند.

وی یادآور شد: این طرح ضمن اشتغال‌زایی، به کاهش مصرف انرژی برق و استفاده از انرژی‌های پاک، جلوگیری از تجاوز به حدود اراضی کشاورزی و استفاده بهینه از منابع ملی خواهد انجامید.

به گفته این مسئول بر اساس مصوبه کارگروه، تا زمان تعیین تکلیف این پهنه در سطح استان، درخواست‌های احداث نیروگاه خورشیدی در دبیرخانه کارگروه پذیرش نخواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: