• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3194-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین:

دوره‌های آموزشی در جهت کاهش طلاق برگزار شود

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین گفت: جهاد دانشگاهی با داشتن ظرفیت‌های مناسب این آمادگی را دارد که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کلاس‌های پیش از ازدواج و پیش از طلاق را برگزار کند.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين،‌ فرشاد پیله‌چی در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان که پیش از ظهر امروز در دفتر جهاد دانشگاهی واحد قزوین برگزار شد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی واحد قزوین جایگاه خوبی در کشور دارد به‌طوری‌که می‌توان آن را جزو ده واحد سازمانی جهاد دانشگاهی کشور برشمرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز مشکلات زیربنایی خاصی در این نهاد داریم به نحوی که جهاد دانشگاهی قزوین واحد ملکی مختص به خود ندارد و تمام ساختمان‌های موجود استیجاری است، از سال گذشته جهت در اختیار گرفتن و یا احداث ساختمان برنامه‌ریزی‌شده است.

پیله‌چی یادآور شد: زمین در دوره قبلی دریافت شده است اما تاکنون اقدام مثبتی ازلحاظ زیرساختی و عمرانی صورت نگرفته، جهاد ظرفیت خوبی دارد و می‌شود با تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف شرایط بهتری را رقم زد تا استان قزوین بیش از پیش از منافع حاصل از خدمات جهاد دانشگاهی بهره‌مند شود.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی واحد قزوین یادآور شد: مرکز تجاری‌سازی و اشتغال یکی از بخش‌های فعال جهاد دانشگاهی است و در زمینه فعالیت این مرکز با اداره کار و شرکت شهرک‌های صنعتی تعاملاتی صورت گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین تصریح کرد: در حوزه پژوهش و درمان نیز مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی به‌صورت فعال خدمات ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از ۴۸۰ فرزند یک‌قلو و چندقلو در این مرکز به دنیا آمده است، درواقع این مرکز به نوعی در زمینه یکی از علل طلاق، گام بزرگی در جهت کاهش طلاق برداشته است.

پیله‌چی بابیان اینکه ما در کارهای عملیاتی که جای آن در استان خالی است وارد شدیم یادآور شد: آزمایشگاه خون جهاد دانشگاه نیز باقیمت مناسب به ارائه خدمات می‌پردازد، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیز با ۴۰۰ دانشجو به آموزش‌های تخصصی می‌پردازد.

وی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی در هر استان به‌صورت تخصصی در یک حوزه واردشده است، ما در استان قزوین نیز به فراخور ظرفیت‌های استان در حوزه بهره‌وری صنعت نیز ورود خواهیم کرد و در این زمینه گروه خوبی جمع‌آوری کردیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین بیان کرد: مرکز آموزش جهاد دانشگاهی تصمیم دارد با حمایت دستگاه قضا و استانداری به‌منظور کاهش میزان طلاق دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج و قبل از طلاق را برگزار کند که در این حوزه زیرساخت‌های لازم را فراهم کردیم.

وی افزود: در حال حاضر در خراسان به این شکل است که قبل از ازدواج زوجین باید از جهاد دانشگاهی مدرک آموزشی بگیرند، این اتفاق با حمایت استانداری و سایر دستگاه‌های مرتبط به‌راحتی در قزوین می‌تواند رخ دهد.

پیله‌چی تأکید کرد: به‌منظور کاهش میزان طلاق می‌توانیم با استفاده از مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی (ایسپا) که نظرسنجی‌های معتبری ازجمله نظرسنجی انتخابات را انجام می‌دهد مشکلات و آسیب‌های این حوزه را بررسی کنیم، برخی از طلاق‌ها به علت تصمیمات آنی است که می‌توان از آن‌ها جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: ما آمادگی داریم مرکز مشاوره قبل از طلاق را در استان راه‌اندازی کنیم در این حوزه می‌توانیم از تجارب خوب استان همدان استفاده کنیم، مرکز مشاوره موضوع مهمی است که به‌نوعی مغفول مانده است، برای این کار سال اول به ما اعتماد کنید بعد از یک سال نظرسنجی انجام دهید اگر میزان طلاق کاهش داشت مرکز را به‌صورت دائم راه‌اندازی کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین بیان کرد: خبرگزاری ایسنا و ایکنا نیز می‌تواند درزمینه‌ی مشکلات اجتماعی با دادگستری همکاری کند، چراکه رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی در کاهش آسیب اجتماعی تأثیر بالایی دارد.

وی یادآور شد: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز با داشتن مخاطب بالایی از همه دانشجویان قزوین، همچنین مرکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی قزوین سالانه ده هزار مخاطب دارد که بستر مناسبی است و خروجی خوبی خواهد داشت.

پیله‌چی بیان کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی از مجموعه‌ای جوان تشکیل‌شده است، خوشحالیم که در این دوره به جوان‌ها اعتماد می‌شود و تلاش می‌کنیم کار را جلو ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: