• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1891-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید 27 میلیون قطعه ماهیان زیتنی در استان قزوین

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال گذشته 27 میلیون و 200 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در این استان تولید شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ایرج رحمانی اظهار کرد: طی سال گذشته در 86 واحد فعال، 27 میلیون و 200 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در این استان تولید شد.

به گفته وی با راه‌اندازی این واحدها زمینه اشتغال مستقیم 589 نفر در استان فراهم‌شده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به گونه‌های تولید و تکثیر ماهیان زینتی اشاره و خاطرنشان کرد: این گونه‌ها شامل انواع ماهیان زینتی تخم‌گذار و بچه‌زا هستند.

رحمانی افزود: از این میزان ماهی زینتی 22 میلیون 390 هزار قطعه ماهیان زینتی تخم‌گذار و چهار میلیون 810 هزار قطعه ماهیان زینتی بچه‌زا هستند که عمده ماهیان زینتی استان علاوه بر تأمین نیاز داخلی به خارج از کشور نیز صادرشده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تشکیل ستاد توسعه شیلات در راستای دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، ساماندهی مراکز عرضه و دپوی ماهی به‌صورت زنده و خرده‌فروشی، ساماندهی و تجهیز ناوگان حمل‌ونقل آبزیان به‌صورت زنده و صیدشده، ملزم کردن فروشندگان ماهی نسبت نصب به برچسب تاریخ انقضا برای آبزیان و هماهنگی با اداره کل دامپزشکی در جهت رفع موانع تولید و اختلاف نظرات فی‌مابین در راستای دست‌یابی به توسعه آبزی‌پروری و تولید محصول سالم از مهم‌ترین اقدامات این مدیریت در سال گذشته بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: