• سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-9190-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : گفتگو

اعتبار 700 میلیون تومانی برای احیای تالاب الله‌آباد

رئیس اداره محیط‌زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین گفت: از منابع ملی در روزهای پایانی سال 96 بودجه‌ای حدود 700 میلیون تومان با عنوان طرح مقابله با ریزگردها برای تالاب الله‌آباد و تالاب صالحیه در استان البرز اختصاص پیداکرده است.

صادق خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: در دشت جنوبی قزوین در حدود 100 هزار هکتار بیابان‌زایی اتفاق افتاده است که در حال حاضر بخش اعظمی به کانون گردوغبار تبدیل‌شده و بعد از سفر مدیران اعتبارات ملی از سوی دستگاه‌های مربوطه سوق داده شد.

وی ادامه داد: در سال 95 اعتباراتی به سازمان جنگل‌ها و مراتع اختصاص پیدا کرد و در حوزه درختکاری و احیای درختچه‌های دشت اقداماتی انجام شد و ادامه دارد.

رئیس اداره محیط‌زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین اعلام کرد: از منابع ملی در روزهای پایانی سال 96 بودجه‌ای حدود 700 میلیون تومان با عنوان طرح مقابله با ریزگردها برای تالاب الله‌آباد و تالاب صالحیه در استان البرز اختصاص پیداکرده است.

وی افزود: بخشی از این مبلغ برای انجام مطالعات شامل تعیین نیاز آبی تالاب‌ها است؛ بخشی برای تهیه برنامه احیای تالاب الله‌آباد و صالحیه و بخشی دیگر نیز برای اجرای برنامه تعریف‌شده اختصاص خواهد یافت.

خسروی یادآور شد: در حال حاضر در مرحله تعیین دانشگاه‌ها برای انجام مطالعات و تعیین مشاورین با صلاحیت برای انجام امور اجرایی قرار داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: