• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4394-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر حوزه علمیه استان قزوین:

تربیت جامعه مهم‌ترین مسئولیت پیامبر (ص) بود

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: خداوند زمانی که پیامبر اکرم (ص) را مبعوث کرد یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده ایشان گذاشت تربیت جامعه بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، تصریح کرد: طبق اعتقاداتی که داریم خداوند آفریدگار بشر است و می‌داند چه چیز موجب هدایت بشر می‌شود بنابراین خداوند برای هدایت بشر باید افرادی را به‌عنوان راهنما و هدایتگر بفرستد.
 
وی افزود: همه افراد نمی‌توانند ازلحاظ وحیانی باخدا ارتباط بگیرند یعنی وحی نمی‌تواند به‌صورت مستقیم بر همه افراد نازل شود چراکه افراد برای دریافت وحی باید شرایط و قدرت روحی خاصی داشته باشند، وحی سنگین است و برای دریافت آن باید افراد ویژگی‌های خاصی داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) آخرین پیامبری است که مبعوث به رسالت شد؛ درواقع ایشان کامل‌ترین و افضل همه پیامبرها است و خداوند آن حضرت را با وظایفی مبعوث کرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعلیم و تعلم اشاره کرد.

وی تأکید کرد: آموزش قرآن، تعلیم و تعلم از راه قرآن، تبیین قرآن و تلاوت قرآن از دیگر وظایف پیامبر است، مسئولیت دیگر پیامبر که از همه مهم‌تر است تربیت جامعه و فراهم کردن زمینه تربیت افراد جامعه است؛ خدای متعال طبق این وظایف آخرین پیامبر را مبعوث به رسالت کرد و قران را نازل کرد تا راه چگونه زندگی کردن را به بشر بیاموزد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: