• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4994-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یکی از هنرمندان موسیقی کشور:

امروز جامعه ما نیازمند امثال آوینی است

یکی از هنرمندان موسیقی کشور گفت: امروز بسیاری از جوانان مستأصل هستند و کسی مانند مرتضی آوینی نیست که راهنمای آن‌ها باشد؛ ازاین‌رو جامعه ما نیازمند امثال آوینی است.

 به گزارش ایسنا منطقه قزوین، همایش شبی با شهیدان ۳۰ و روایت شیدایی ۱۰ با عنوان «اگر مرتضی بود» به‌منظور بازخوانی سیره عملی شهید سید مرتضی آوینی در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

رضا سلطان‌زاده از همکاران شهید آوینی، در این همایش با اشاره به شروع فعالیت خود با آن شهید اظهار کرد: شهید مرتضی آوینی دارای شخصیتی خاص بود که همان موجب جدا شدن من از دنیای پیرامونی خود و شروع و ادامه همکاری ما باهم در مستندسازی شد.

وی بابیان اینکه تأکید شهید آوینی به من بر داشتن نیت الهی در هنگام نواختن موسیقی بود، افزود: اعتقاد شهید در خصوص موسیقی این بود که آن نیازی به عقل ندارد و می‌توان آن را در دو بخش غنا و لهوالحدیث تقسیم کرد.

این هنرمند عرصه موسیقی تصریح کرد: همه ابزار موجود در اطراف ما ازجمله ابزار موسیقی بسته به عملکرد ما دارد و متأسفانه در بسیاری از موارد شاهد استفاده نادرست از موسیقی هستیم.

وی یادآور شد: جنگ بدترین روایت‌ها را دارد اما شهید آوینی ورای تمام تصورات جامعه با ساخت مستندهای خود واقعیتی جذاب و تأثیرگذار را از جنگ روایت کرد.

سلطان‌زاده عنوان کرد: اگر مرتضی آوینی امروز بود بی‌شک تحولات عجیبی را در عرصه‌های مختلف می‌دیدیم چراکه دارای شخصیت بسیار عمیقی بود.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از جوانان مستأصل هستند و کسی مانند مرتضی آوینی نیست که راهنمای آن‌ها باشد ازاین‌رو جامعه ما نیازمند امثال آوینی است.

این همکار شهید آوینی اضافه کرد: همه‌چیز را در پول نبینیم چراکه مرتضی در اوج گمنامی برنامه‌هایی ساخت که همه باورش کردند و بعد از شهادتش خداوند اجر او را در بلند کردن نام وی قرارداد.

سلطان‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: باید مراقب بود در دام اعتیاد موسیقی ناسالم قرار نگیریم چراکه به‌عنوان کسی که در این عرصه تجربه و شناخت کامل دارم عوارض موسیقی‌های ناسالم را به عینه درک می‌کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: