• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1292-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی:

ارتش آماده دفاع از مرزهای استراتژیک است

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین گفت: ارتش جمهوری اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح حاضر است نه تنها در مرزهای زمینی و جغرافیایی بلکه هر جایی که بر حسب دستور فرمانده کل قوا و سیاست‌مداران کشورمان بر حسب ایجاب منافع کشورمان اعلام می‌کنند و نیاز است حاضر شده و حضوری قدرتمندانه داشته باشد.

امیر حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشور سوریه اظهار کرد: این حمله به‌مانند حمله آمریکا به عراق با یک سناریوی دروغین با ادعای واهی طراحی‌شده تا افکار عمومی را از واقعیات منحرف سازد. 

وی افزود: به دنبال پیروزی‌های اخیر در سوریه، آمریکا و متحدانش در منطقه و غرب، عرصه را برای خود تنگ دیده‌اند از این رو به بهانه واهی استفاده از سلاح‌های شیمیایی به این کشور حمله کردند تا در نتیجه آن نیروهای مقاومت را تحت الشعاع خود قرار دهند. 

بیدادی با بیان اینکه این حمله به دنبال ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت دارای جایگاهی ویژه است و ابتکار در منطقه با آن‌هاست لذا آمریکا و نیروهای هم‌پیمان آن‌ها با زدن به سیم آخر به این حمله دست زدند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین عنوان کرد: آنچه در افکار عمومی جهان مورد توجه است توجه و احترام به رأی ملت سوریه است لذا حمله نظامی به این کشور جایگاهی نخواهد داشت. 

این مسئول با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح کشورمان از جمله ارتش همیشه در صحنه برای دفاع از مرزهای استراتژیک کشور بیان کرد: در هر کشوری فرای مرزهای جغرافیایی مرزهایی وجود دارد تا منافع آن حفظ شود که به آن مرزهای استراتژیک گفته می‌شود. 

بیدادی عنوان کرد: نیروهای مسلح برای حفظ منافع کشور و نظام اسلامی آمادگی لازم را دارند و حضور در عراق و سوریه به عنوان نیروهای مستشار در همین راستاست چرا که اگر این حضور نبود بی‌شک ما باید در داخل کشورمان این جنگ را مشاهده می‌کردیم.

وی اضافه کرد: حضور آمریکا در منطقه با هدف محاصره ایران و تشکیل دولت داعش برای ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی و سپس گسیل کردن تمامی آن نیروها علیه کشورمان بود اما حضور مقتدرانه ایران در مرزهای استراتژیک سدی محکم در مقابل این  هدف قرار داد. 

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح حاضر است نه تنها در مرزهای زمینی و جغرافیایی بلکه هر جایی که بر حسب دستور فرمانده کل قوا و سیاست‌مداران کشورمان بر حسب ایجاب منافع کشورمان اعلام می‌کنند و نیاز است حاضر شده و حضوری قدرتمندانه داشته باشد و جان‌فشانی کنند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: