• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-393-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین خبر داد:

برگزاری دومین نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و نوآور در قزوین

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین اعلام کرد: دومین نمایشگاه تخصصی تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در قزوین دایر می‌شود. 

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست خبری با اصحاب رسانه به‌منظور تشریح برنامه‌های نمایشگاه تخصصی تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در استان در موسسه شهید آوینی برگزار شد. 

هادی طاهرخانی مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین، در این نشست با اشاره بر لزوم حمایت جدی‌تر از نخبگان جوان کشور اظهار کرد: تا محصولی به بازار رقابت نرسد نمی‌توان گفت قدم مؤثری در مسیر تولید محصول برداشته شده است. 

وی افزود: در حال حاضر به دلیل عدم حمایت لازم و تجاری‌سازی نشدن ابتکارات شاهد سرخوردگی در بین نخبگان و مبتکران کشور هستیم که اکثر آن‌ها جوان هستند، چرا که صنایع ما توانمندی‌ها و پتانسیل بالای آن‌ها را قبول نداشته و حاضر نیستند با اعتماد به آن‌ها مشکلات خود را حل کنند. 

طاهرخانی بیان کرد: نمایشگاه یک صنعت در جهان به شمار می‌رود که می‌تواند به عنوان یک بنگاه اقتصادی بستر لازم را برای پیشبرد اهداف داشته و به عنوان ویترینی برای نشان دادن توانمندی‌های مختلف استان باشد. 

این مسئول تصریح کرد: همه مردم و مسئولان باید برای حمایت از جوانان نخبه که بی‌نشان و گمنام اما عاشقانه در حال فعالیت در مقابل مافیای کالاهای خارجی قدرت و سرمایه هستند، وارد میدان شوند. 

وی با اشاره به تعیین شعار سال جاری به نام «حمایت از کالای ملی» تأکید کرد: برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده برای این سال باید به جای کنار نشستن و غر زدن به توانمندی جوانان ایمان آورده و آن‌ها را باور کنیم. 

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی  تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در قزوین خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 40 غرفه در وسعت 4 هزار مترمربع از مراکز مختلفی از جمله پارک علم و فناوری، مرکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد دانشگاه و مرکز رشد دانشگاه امام خمینی(ره)، دانشگاه علوم پزشکی، مراکز رشد واحدهای دانشگاه تاکستان، انجمن مخترعان و دانشگاه آزاد بوئین‌زهرا، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان صنعت و معدن و مرکز رشد، پارک علم و فناوری، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و واحدهای صنعتی دانش‌بنیان غرفه خواهند داشت. 

طاهرخانی در پایان با اعلام اینکه جلسات و کارگاه‌های مختلف هم‌اندیشی در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد، عنوان کرد: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت 16 روز بیست‌وهشتم فروردین‌ماه با حضور مسئولان برگزار خواهد شد و ساعت بازدید نیز از 16 تا 21 روزهای ۲۸تا ۳۱ فروردین‌ماه خواهد بود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: